Vítězem Arnold Classic South Africa se stal Johnnie Jackson

Vítězem Arnold Classic South Africa se stal Johnnie Jackson

Tomáš Kašpar skončil na sedmém místě

Soutěže | 09.05.2017 | Michal Rudzinskyj

Připravil: Karel Šedivý
Použité stránky: IFBBPRO.com, musculardevelopment.com


Nemusí být vůbec samozřejmostí, že je zralý muž směřující k padesátce ve vynikající kondici. Americký kulturista Johnnie Jackson však v tomto ohledu mít starosti mít nemusí. Jako profesionál bojuje na pódiu s daleko mladšími soupeři, a to s naprosto unikátní formou. Tak tomu bylo i na poslední soutěži Arnold Classic South Africa, kde se soutěžní veterán probojoval k prvnímu místu. Nutno přitom říci, že zaslouženě. Na odiv přitom dával stále neuvěřitelně svalnatá ramena, latissimy, trapézy, mohutný hrudník a paže. Ačkoliv mu tradičně mohla uškodit nevyváženost mezi mohutnější horní a relativně slabší dolní polovinou těla, nebylo to v tomto případě na závadu, a to díky figurám některých jiných závodníků, vykazujících v oblasti stehen určité nesouměrnosti. Do budoucna se však přes nesporné kvality šestačtyřicetiletý Johnnie Jackson v roli závodníka zřejmě už mockrát nepředstaví. Důvodem je avizované a poměrně velmi pravděpodobné ukončení aktivní kariéry po skončení letošní soutěžní sezóny. Připomeňme si v tomto ohledu, že Johnnie Jackson se stal profesionálem již v roce 2001 a od té doby se jeho jméno objevilo na výsledkových listinách téměř osmi desítek klání.

Mezi jedenácti startujícími odvedl vynikající výkon i druhý Michael Lockett. Na pódiu přinesl snad nejlepší soutěžní připravenost v podobě detailní separace a papírové pokožky, obalující nejen trapézy a gluteály, ale i poctivě vypracovaná a svalnatá lýtka. Malým minusem je menší objem pravého kvadricepsu a potřeba zapracovat na prezentaci při volných sestavách.

Juan Morel se stal třetím nejlepším mužem večera, když nabídl nejen impozantní V-tvar trupu a úzký pas, ale i o patnáct kilogramů více svalové hmoty než vítěz. Silnými zbraněmi byly i přední a zadní dvojitý biceps a široký sval zádový zezadu, nedostatkem naopak znatelně slabší pravé stehno. Čtvrtou příčku obsadil Victor Martinez. Klasické tvary a symetrii tentokrát kazila nedostatečná připravenost, která by mu v opačném případě mohla, navzdory oproti vršku méně impozantně působícími zádovými postoji především v oblasti gluteálů a hamstringů, vynést vítězný triumf. Pátý skončil Ibrahim Fahim, jehož potenciál je zatím ještě nevyčerpaný. Celkově dobrou strukturu, symetrii i připravenost je ještě potřeba doplnit svalovou vyzrálostí a s ní souvisejících detailů. Šestici nejlepších uzavřel Jeff Beckham s impozantními stehny, avšak slabším rozvojem horní poloviny těla a celkovou nepříliš ostrou definicí.

Ačkoliv měl na zmiňovaném klání nastoupit i vítěz z nedávného Arnold Classic South America Lukáš Osladil, nakonec tomu tak bohužel nebylo a český profesionál nemohl zasáhnout do bojů, který by mu mohly vynést další profesionální vítězství. Na sedmém místě pak skončil český profesionál Tomáš Kašpar.

V kategorii Fitness vybojovala první příčku Regiane Da Silva. Mezi celkově jedenácti soutěžícími se pak na druhé místo dostala Derina Wilson, třetí až šestou pozici sestupně obsadily Diana Momteiro, Kristine Duba, Nicolette Spencer a Missy Farrell.

 
 
Přidej na Facebook Přidej na Linkuj Přidej na Vybrali.sme Přidej na Jagg

Verze pro tisk