Lukáš Osladil se stal vítězem Arnold Classic South America

Lukáš Osladil se stal vítězem Arnold Classic South America

Tomáš Kašpar obsadil páté místo

Soutěže | 24.04.2017 | Michal Rudzinskyj

Připravil: Karel Šedivý
Použité stránky: IFBBPRO.com, musculardevelopment.com


Fantastický a naprosto zasloužený úspěch. I tak by se dal shrnout vítězný triumf Lukáše Osladila, který na soutěži Arnold Classic South America dokázal utnout naděje na zlato zbylým sedmi soupeřům a stanout v samotném čele. Český závodník dokázal v dějišti klání Sao Paulu v Brazílii zvládnout i jednoho ze svých největších rivalů, Juana Morela, jehož soutěžní připravenost nakonec rozhodčí ohodnotili druhou příčkou. Na adresu obtížnosti soutěže samotné český zástupce v rozhovoru po skončení klání poznamenal, že očekával start většího množství závodníků, ale že vše bylo nakonec mnohem jednodušší. Někdejší rozhodnutí Lukáše Osladila startovat v kategorii open se tak nejenom tentokrát ukázalo být velmi dobrým strategickým rozhodnutím. Lukáš Osladil je relativně tichým a nenápadným závodníkem, systematicky pracujícím na vyšších a vyšších metách, což mimo řadu dalších úspěchů potvrzuje i jeho vítězství na soutěži Toronto Pro z roku 2012, kde tehdy startoval ještě v hmotnostně limitované kategorii do 212 liber.

Na brazilském klání se představil i náš další kulturista, Tomáš Kašpar. Svým výkonem v podobě pátého místa především potěšil další měrou všechny fanoušky české kulturistiky, kteří si za posledních několik let již možná navykli vídat jména mužských i ženských závodníků na výsledkových listinách z profesionálních klání nikoliv jako nahodilou, ale potěšujícím způsobem poměrně pravidelnou událost.

Druhou a zároveň poslední představenou kategorií soutěže byla kategorie Figure, v níž mezi celkovým počtem dvanácti startujících nejlépe obstála Latorya Watts. Vítězka Figure Olympia z roku 2015 a 2016 svým výkonem odsunula na druhé místo Cydney Gillon, třetí místo pak získala Michele Da Silva Pinto.

 
 
Přidej na Facebook Přidej na Linkuj Přidej na Vybrali.sme Přidej na Jagg

Verze pro tisk