Mr. Olympia a 212 Showdown – stav po semifinále

Mr. Olympia a 212 Showdown – stav po semifinále

Jak si vedli čeští zástupci?

Soutěže | 17.09.2016 | Michal Rudzinskyj

Olympia víkend má za sebou semifinálový rozstřel borců v otevřené kategorii i v kategorii do 212 liber. Obě z nich nabídly výtečnou podívanou na řadu brilantně připravených závodníků, mezi nimiž bude zvláště v některých případech velmi těžké určit konečné pořadí. Přesto se rýsují téměř jistí kandidáti na možné vítězství.

Mr. Olympia

Zde si bez velkého protahování a napínání velmi výtečně vede Phil Heath. Obhájce titulu a doposud pětinásobný vítěz sošky Sandowa na pódiu opět předvedl postavu s prvky pověstného 3-D efektu, přičemž zejména masivní stehna, hrudník, záda a ramena pak dolaďovala potřebná míra symetrie a svalové definice. Jeho největšími soupeři jsou v tuto chvíli Dexter Jackson, jehož postava nepostrádá takřka nic ze svých obvyklých kvalit, a Shawn Rhoden, k jehož hodnocení například v podobě kvalitně separovaných stehen patří i malá výtka ohledně kontroly nad břišní oblastí. Příjemným překvapením večera se stal William Bonac. Často přehlížený závodník předvedl jednu z nejlepších forem, do které dokázal poskládat masivitu, symetrii i výtečnou soutěžní připravenost. Český zástupce Lukáš Osladil podle komentátorů předvedl dobrý a působivý výkon, ke kterému patřily pověstně vykreslené gluteály ukazující na dobrou soutěžní připravenost. Oproti minulosti však působil o něco méně tvrději s menší kontrolou břišní oblasti. Z dalších účastníků jmenujme například Cedrica McMillana, který kromě jiného předvedl pěkné linie a dobrou masivitu i detaily zádových svalů. Dění komentující Dennis James zmínil i jméno podle něj teprve budoucího Mr. Olympia, jímž by se mohl stát Dallas McCarver. Pětadvacetiletý závodník je už v současnosti téměř bez chybičky, což jej právě při jeho věku za předpokladu dobře zacíleného tréninkového úsilí nepochybně dovede velmi vysoko. Masivitu a zejména obrovské paže s doposud zřejmě nejlepší formou pak předvedl Roelly Winklaar. Steve Kuclo nabídl lepší než loňskou formu, pěkné linie a ostré gluteály a hamstringy s menší mírou detailů na stehnech a hrudníku. Příjemným překvapením se stal Mamdouh Elssbiay, jenž si protentokrát konečně nachystal lepší formu na úkor své možná až zbytečné mohutnosti. Bez zájmu určitě nezůstal ani sledovaný comeback Kevina Levroneho. Ten dostal k účasti na Olympii speciální pozvání a na pódiu bez přehánění předvedl ohromující formu potažmo k faktu, že se připravoval jen několik málo měsíců po dlouholeté pauze. Ačkoliv disponoval poměrně dobrou vrchní polovinou těla, spodní již zaostávala, a to nejen s ohledem na objemy, ale i potřebné detaily. Ačkoliv v porovnání s nejlepšími kulturisty nedokázal nabídnout stejnou míru atributů potřebných pro takto vysokou soutěž, dokázal si získat dostatečně velkou přízeň nejen diváků v hledišti.

212 Showdown

V této kategorii byly formy snad ještě vyrovnanější, než tomu bylo mezi profesionály bez rozdílu vah. Ani zde nepřišlo překvapení týkající se možného či spíše pravděpodobného vítěze. Na něj je i po fyzické prezentaci na pódiu v Las Vegas pasován úřadující šampion Flex Lewis. Doposud čtyřnásobný vítěz opětovně předvedl masivní svaly a dobrou formu, přičemž jedním z největších soupeřů mu pravděpodobně bude vítěz prvního ročníku z roku 2008 David Henry. Český zástupce Vojtěch Koritenský nabídl na své první Olympii dostatek ze svých standardně dobrých atributů s potřebným vyrýsováním, zatímco slovenský závodník Andrej Mozoláni zase zaujal dobrou symetrií a mohutností. Přesto je otázkou, jaké místo se oběma protagonistům vzhledem k tradičně kvalitami tvrdě napěchovanému startovnímu poli podaří nakonec obsadit.

 

 
 
Přidej na Facebook Přidej na Linkuj Přidej na Vybrali.sme Přidej na Jagg

Verze pro tisk