Výsledky Fitness a Bikini Olympia 2016

Výsledky Fitness a Bikini Olympia 2016

Překvapení i předpokládaný průběh v ženských kategoriích

Soutěže | 17.09.2016 | Michal Rudzinskyj

Připravil: Karel Šedivý
Použité stránky: amazon.com, IFBBPRO.com


První poločas dvaapadesátého ročníku hlavní části Olympia víkendu odstartoval prostřednictvím živého vysílání konferenciér Bob Cicherillo. Ten záhy divákům nastínil průběh následujícího programu, když nejenže avizoval semifinálové části Mr. Olympia a 212 Showdown, ale i Fitness a Bikini.

FITNESS

Čtrnáctka soutěžících se na pódiu Olympie představila s jednoznačným nádechem napjatého očekávání, zda úřadující držitelka titulu Oksana Grishina dokáže obhájit předloňské a rovněž navazující loňské vítězství. Podle všeobecných očekávání se papírové predikce nakonec naplnily a ruská závodnice tak v Las Vegas na nejvyšší soutěži získala již třetí triumf. Nepochybně zasloužené vítězství bylo podložené volnou sestavou, která v sobě nesla osvědčené téma odkazující se k zesnulému zpěvákovi Michaelu Jacksonovi. Jednotlivé na sebe pěkně navazující části sestavy, neskutečná dynamika, ladnost pohybu a navozující pocit snadnosti ve skutečnosti obtížně proveditelných prvků umožnil Oksaně Grishině společně s vyváženými tělesnými proporcemi při hodnocení postavy přetavit její úsilí v další část dávného snu být nejlepší z nejlepších. Bývalá gymnastka při děkovné řeči opětovně poděkovala především trenérovi a rodině za podporu, bez níž by jen těžko mohla stanout na pódiu. Vítězství pro ni bylo možná o to těžší z toho důvodu, že před třemi dny, jak sama uvedla, zesnula její babička. Rovněž vyzdvihla i organizaci NPC a IFBB a přidala i poděkování nejen v sále přítomným fanouškům. Společně se zlatou medailí si odnesla i šek na částku 35.000 USD.

Druhá příčka se pojí se jménem Tanji Johnson. Ta ani letos nedokázala v komplexním pojetí z pohledu rozhodčích překonat laťku nastavenou ruskou závodnicí a svým výkonem duplikovala loňské umístění, za které tentokrát získala šek na 18.000 USD. O stupínek lépe než loni skončila se šekem na 12.000 USD třetí Regiane Da Silva, pětici nejlepších pak doplnila čtvrtá Whitney Jones (šek na 7.000 USD) a pátá Bethany Wagner (šek na 5.000 USD).

BIKINI

Kategorie vzniklá v roce 2009 se do Olympie Joe Weidera začlenila hned v roce následujícím. Počáteční rozpaky nad tím, co přesně má být hodnoceno, jsou již minulostí a standard se ustálil na kritériích zahrnujících jemně svalnatý vzhled, dokonalou symetrii a proporční vyváženost a nepříliš velký důraz kladený na svalovou definici a samotný objem svalů. Přesně tak viděli rozhodčí vítězku, kterou se stala Courtney King. Ta si při celkově třetí účasti na Olympii oproti loňskému třetímu místu výrazně vylepšila soutěžní skóre a kromě zlaté medaile získala i šek na 35.000 USD.

Druhé místo mezi celkově dvaačtyřiceti soutěžícími získala Angelica Teixeira, které na loňském vystoupení připadla až poslední dělená šestnáctá příčka. Jako třetí se umístila India Paulino, teprve až na místě čtvrtém pak překvapivě skončila trojnásobná držitelka titulu z let 2013 - 2015 Ashley Kaltwasser. Pětici nejlepších uzavřela Jennifer Ronzitti. Výše jmenované závodnice obdržely stejné finanční prémie jako soutěžící v kategorii Fitness.

 
 
Přidej na Facebook Přidej na Linkuj Přidej na Vybrali.sme Přidej na Jagg

Verze pro tisk