Výsledky Rising Phoenix a Arizona Pro 2016

Výsledky Rising Phoenix a Arizona Pro 2016

Páté místo pro Margitu Zámolovou

Soutěže | 11.09.2016 | Michal Rudzinskyj

Připravil: Karel Šedivý
Použité stránky: IFBBPRO.com


Nikoliv skomírající, ale dokonce mírně narůstající. I tak by se dal podle počtu zúčastněných závodnic charakterizovat zájem o v současnosti nejvyšší ženskou profesionální kulturistickou soutěž. Loňský první ročník navázal na do té doby nepřerušenou dlouholetou šňůru klání Ms. Olympia, jejímuž pódiu dominovala v posledních letech Iris Kyle. I když se v nedávné minulosti svěřila se záměrem možného startu právě na Rising Phoenix, její jméno letos na startovních listinách nakonec opět nefigurovalo.

Mezi osmnácti startujícími závodnicemi se tedy nakonec neobjevila zřejmě největší hvězda, i tak ale nabídly kulturistky prvotřídní podívanou. Pozici jedničky ve Phoenixu nakonec obhájila loňská vítězka Margie Martin, druhou nejlepší účastnicí klání se stala Sheila Bleck. Třetí místo brala Alina Popa, až čtvrté pak loni téměř vítězná Helle Trevino. Nejlepší pětici uzavřela Yaxeni Oriquen.

V městě Phoenix v Arizoně, kde se soutěž 10. září konala, proběhlo rovněž klání Arizona Pro. Zde se představily nejen zástupkyně Fitness (vítězka Giorgia Foroni), Figure (vítězka Candice Lewis) a Bikini (vítězka Courtney King), ale především účastnice kategorie Women's Physique. Právě ta byla sledována kvůli profesionálnímu debutu české zástupkyně Margity Zámolové. Ta si počínala více než dobře, když za svými zády zanechala řadu soupeřek a skončila nakonec na velmi pěkném pátém místě. Vítězkou zmíněné kategorie se stala Penpraghai Tiangngok.

 
 
Přidej na Facebook Přidej na Linkuj Přidej na Vybrali.sme Přidej na Jagg

Verze pro tisk