GP of Baltimore 2016 - Victory of Victor Martinez

GP of Baltimore 2016 - Victory of Victor Martinez

Plus výsledky Men's Physique a Bikini

Soutěže | 25.07.2016 | Michal Rudzinskyj

Připravil: Karel Šedivý
Použité stránky: bodybuilding.com, IFBBPRO.com, musculardevelopment.com


Americké město Baltimore ve státě Maryland hostilo v sobotu 23. července historicky první ročník profesionální kulturistické soutěže s názvem Grand Prix of Baltimore. Pořadatelům se povedlo ve třech kategoriích představit fanouškům řadu atraktivních závodníků a závodnic, kromě toho nabídlo i doprovodné a divácky zajímavé Fitness Expo.

Pro příznivce mužské kulturistiky bylo zřejmě největším lákadlem poměrně hodnotné obsazení otevřené kategorie, kde mezi čtrnácti účastníky oscilovala taková jména, jako například Akim Williams, Clarence DeVis či Maxx Charles. Nejen ti se stali více než důstojnými soupeři Victoru Martinezovi, jenž do závodů mířil s velkými ambicemi i díky precizní přípravě v kuvajtském Oxygen Gymu. Tamější prostředí mu zřejmě svědčilo, neboť na závody dorazil v nebývalé formě. Plné a masivní svaly zvýrazněné potřebnou mírou definice a plasticity evokovaly vzdálenou vzpomínku na rok 2007, ve kterém kromě triumfu na Arnold Classic dokázal získat i stříbro na Mr. Olympia. Zmíněné atributy mu byly více než prospěšné, neboť díky nim zvládnul v Baltimore zvítězit a kvalifikovat se tak na letošní ročník Mr. Olympia, do jehož dění zasáhl loni v podobě deváté příčky. Pro bez pár dnů třiačtyřicetiletého závodníka se jedná o vítězství, jehož chuť naposledy okusil při účasti na Wings of Strength Tampa Pro v roce 2014.

Druhým nejlepším protagonistou večera se stal Akim Williams. I on představil na pódiu nebývale dobrou formu s dostatkem ostrosti, k tomu výborné bicepsy a celkovou hmotu, naopak mírnou výtkou byla horní oblast zad. Třetí skončil Michael Lockett, jemuž k lepším příčkám zatím schází větší plnost latissimů, naopak výborně vyniká v bočních pózách a v most muscular. Čtvrtou pozici s výborným vzhledem v předních pózách a naopak slabou přítomností detailů v pózách zádových vybojoval Maxx Charles. Páté místo obsadil Clarence DeVis, šesti nejlepších pak uzavřel Rafael Jaramillo.

 
 
Přidej na Facebook Přidej na Linkuj Přidej na Vybrali.sme Přidej na Jagg

Verze pro tisk