Výsledky Vancouver Pro a Charlotte Pro 2016

Výsledky Vancouver Pro a Charlotte Pro 2016

Česká i slovenská účast s pěknými výsledky

Soutěže | 12.07.2016 | Michal Rudzinskyj

Připravil: Karel Šedivý
Použité stránky: IFBBPRO.com


Snad každý, kdo jen trochu poslední dobou sleduje dění na vrcholných zámořských profesionálních soutěžích si musel povšimnout, že není nic neobvyklého ve výsledkových listinách najít jméno českého či slovenského zástupce. A nejde často o výsledky nikterak podružné. Tak tomu bylo i o uplynulém víkendu, kdy se v kanadském Vancouveru konalo klání Vancouver Pro a v americkém městě Charlotte v Severní Karolíně zase Charlotte Pro.

Kategoriemi nabitější první jmenovaná soutěž si z hlediska zájmu našich a slovenských fanoušků získala pozornost především kategorií do 212 liber, kde se mezi patnáctkou závodníků umístil na třetím místě slovenský kulturista Marian Čambal, zatímco pozice pátá připadla nedávno prvnímu z Europa Dallas Pro Vojtěchu Koritenskému. Vítězem se stal Mark Dugdale. Mezi kulturisty bez rozdílu vah s vítězným Benem Pakulskim se pak mezi čtrnácti startujícími objevil český zástupce Tomáš Bureš, jenž se však bráno rozhodcovským metrem nedokázal výrazněji prosadit v silné konkurenci a skončil na dvanáctém místě. Česká stopa se ocitla i na výsledkové listině kategorie Men's Physique. Zde startoval Martin Mester, který mezi patnácti startujícími obsadil čtrnáctou pozici.

Druhá Charlotte Pro byla ve smyslu příznivých výsledků opět štědrá, tentokrát však pouze ke slovenským kolegům. Ve dvěstědvanáctce si totiž pro výrazný úspěch sportovní kariéry dokráčel Andrej Mozoláni a mezi třináctkou závodníků předvedl více než solidní formu a výkon. Vítězství si nakonec odnesl Dobromir Delev z Bulharska.

 
 
Přidej na Facebook Přidej na Linkuj Přidej na Vybrali.sme Přidej na Jagg

Verze pro tisk