Vojtěch Koritenský zvítězil na Europa Dallas Pro 2016

Vojtěch Koritenský zvítězil na Europa Dallas Pro 2016

Plus výsledky dalších kategorií

Soutěže | 19.06.2016 | Michal Rudzinskyj

Připravil: Karel Šedivý
Použité stránky: facebook.com, IFBBPRO.com, npcnewsonline.com


Vynikající a famózní. Těmito a podobnými přívlastky by se dal nazvat úspěch Vojtěcha Koritenského v americkém Dallasu ve státě Texas. Český zástupce dal přitom o sobě relativně nenápadně vědět již zhruba před dvěma týdny, kdy mu klání Toronto Pro vyneslo pátou příčku. Ne že by to nebyl zajímavý výsledek, ale možná nemusel až tolik naznačovat grangiózní tažení na profesionálních soutěžích IFBB, které mělo teprve přijít. Netrvalo to přitom vůbec dlouho a zhmotnilo se do reálné podoby v sobotu 18. června. Vojtěch Koritenský si tak na svoje konto připsal nejen první profesionální soutěžní triumf, ale i fantastickou možnost startu na letošní Olympii 212 Showdown, kterou soudě dle jeho slov prezentovaných prostřednictvím sociální sítě rozhodně nenechá ležet ladem. Je nasnadě, že se tedy máme určitě na co těšit.

Druhou příčku obsadil Ronny Rockel. Německý závodník si tak svým výkonem zopakoval pozici dvojky z nedávného, před týdnem konaného Arctic Pro. Třetí příčku získal v Dallasu slovenský zástupce Andrej Mozoláni, jehož nedávný vynikající soutěžní comeback po dlouhých deseti letech v podobě třetího místa jsme vám přinesli právě v reportu z již jmenovaného Arctic Pro.

Dosažené soutěžní výsledky jak Vojtěcha Koritenského, tak i Andreje Mozolániho ukazují, že česká i slovenská (nejen) kulturistická scéna má stále co nabídnout, a to nejen na amatérském, ale i na profesionálním poli, kde je konkurence nanejvýš tvrdá a jakýkoliv nedostatek na prezentované formě se tvrdě projeví na celkovém hodnocení.

Dalšími kategoriemi doplňující start tuctu závodníků ve dvěstědvanáctce pak byly kategorie Figure s vítěznou Sarah Sweeney a kategorie Physique, kde mezi ženami dokázala nejlépe obstát Rosanna Harte a mezi muži Felipe Franco.

 
 
Přidej na Facebook Přidej na Linkuj Přidej na Vybrali.sme Přidej na Jagg

Verze pro tisk