Vítězem Arctic Pro 2016 se stal Mark Dugdale

Vítězem Arctic Pro 2016 se stal Mark Dugdale

Třetí příčku obsadil Andrej Mozoláni

Soutěže | 13.06.2016 | Karel Šedivý

Připravil: Karel Šedivý
Použité stránky: bodybuilding.com, IFBBPRO.com, mozolani.com


Nikdy nemusí být pozdě na to, chtít se vrátit do starých dobrých časů. Své o tom určitě ví Andrej Mozoláni, úspěšný závodník v kulturistice a pořadatel řady soutěží. Poslední triumf slovenského zástupce na amatérské scéně se přitom datuje až do roku 2005, kdy v Šanghaji získal titul mistra světa v kulturistice do 75 kg. O deset let později si start mezi kulturisty na pódiu zopakoval. Jen s tím rozdílem, že namísto amatérského zápolení šlo tentokrát o první ostrý start mezi profesionální elitou. A výsledek je víc než pěkný - třetí místo v kategorii do 212 liber určitě stojí za pozornost.

Stalo se tak na soutěži Arctic Pro, která se konala 11. června ve městě Anchorage ve státě Aljaška. Startovní pole čítalo celkem jedenáct kandidátů s hmotnostním limitem do 96,2 kg, přičemž o nejlepší výkon se nakonec postaral Mark Dugdale. Ten na nedávné soutěži Toronto Pro Supershow obsadil čtvrtou pozici. Druhý skončil Ronny Rockel, jehož výkon a formu mohli diváci obdivovat koncem května na Mozolani Pro, kde ve dvěstědvanáctce obsadil rovněž druhou příčku. Tu následující obsadil již jmenovaný Andrej Mozoláni, sled dalších borců umístivších se na dalších místech pak najdete v přiložených výsledkových listinách.

Druhou a zároveň poslední kategorií v rámci tohoto klání byla Women's Physique. Zde se mezi deseti startujícími nejlépe prosadila vítězná Anne Luise Freitas, jenž dříve úspěšně soutěžila v kulturistice - v roce 2014 obsadila na Ms. Olympia šestou příčku. Druhé místo získala Jodi Miller, třetí nejlepší závodnicí se stala Geraldine Morgan.

 
 
Přidej na Facebook Přidej na Linkuj Přidej na Vybrali.sme Přidej na Jagg

Verze pro tisk