Výsledky Toronto Pro Supershow

Výsledky Toronto Pro Supershow

Pěkné výsledky českých zástupců ve čtyřech kategoriích

Soutěže | 06.06.2016 | Michal Rudzinskyj

Připravil: Karel Šedivý
Použité stránky: IFBBPRO.com, musculardevelopment.com


V Kanadě se ve dvaadvacátém týdnu letošního roku pořádalo klání Toronto Pro Supershow. Nejlidnatější kanadské město Toronto coby dějiště události hostilo závodníky řady kategorií, mezi kterými nechyběla ani kulturistika mužů open a 212, kulturistika žen či kategorie Women's Physique. Zmíněná ochutnávka nebyla nikterak náhodná - vždyť v každé z těchto divizí se představil jeden český profesionál.

Tak tomu bylo i v kategorii open, kde mezi čtrnácti závodníky bojoval Tomáš Bureš, jenž se fanouškům představil naposledy na pražské EVLS Prague Pro v roce 2013. Po soutěžní odmlce nastoupil na pódium v Torontu podle zahraničních komentátorů český zástupce v dobré formě a prezentoval se líbivými přechody mezi jednotlivými pózami. Přes pěknou symetrii a mohutnou postavu však vzhledem k výšce stále postrádá relativně větší množství svalové hmoty, kterou by při jejím nabrání a zachování současné dávky symetrie a estetičnosti dokázal ohrozit mnohem více soupeřů. Tomáš Bureš nakonec obsadil devátou příčku.


Ty předchozí tak tentokrát brali jiní závodníci, konkrétně pak především ti, kteří se na pokyn rozhodčích dostali do prvního vyvolávání - Fouad Abiad, Maxx Charles, Ben Pakulski, Nathan DeAsha a Ibrahim Fahim. Cenu pro vítěze nakonec získal s téměř čistým profesionálním kontem Nathan DeAsha, prezentující možná méně hmoty než další soupeři, zato bodující výbornou připraveností. Druhý skončil Maxx Charles, jenž přes masivní vzhled ztrácel v zadních postojích, a to při prezentaci dvojitého bicepsu a širokého svalu zádového. Třetí místo bral Fouad Abiad s dostatkem svalové hmoty, která však postrádala větší porci soutěžní připravenosti. Čtvrtý skončil Ben Pakulski, nejlepší pětici pak uzavřel Jonathan Delarosa.

Výraznější českou stopu z hlediska umístění tentokrát mezi muži obstaral Vojtěch Koritenský. Start ve dvěstědvanáctce českému profesionálovi přinesl pátou příčku, když jej předběhla čtveřice v sestupném pořadí Alejandro Cambronero, Zane Watson, Kim Jun Ho a Mark Dugdale. Český závodník se prezentoval dobrou připraveností, celkovou strukturou a pěknými a plnými svalovými liniemi, přesto je zde podle zahraničních postřehů příslib v podobě zatím ještě ne zcela naplněného potenciálu.

Na šampionátu se ke slovu dostala i kulturistika žen, kde díky pěkné páté příčce bodovala naše zástupkyně Jana Ludmila Bendová. Oproti loňsku, kdy skončila na stejnojmenné soutěži na třetím místě, se tentokrát prezentovala pěkně separovanými kvadricepsy a působivým rozvojem paží a deltových svalů, částečně však ztrácela na hmotě v porovnání s některými soupeřkami. Na prvním místě v této kategorii skončila Laura Carolan, prezentující se především vynikající vyrýsovaností. Druhá skončila Nancy Clark, třetí pak Cathy LeFrancois.

Poslední kategorií, v níž se objevila česká stopa, byla Women's Physique. Zde se mezi téměř dvěma desítkami startujících určitě neztratila Jana Stöckelová, která v Torontu nakonec skončila na dvanácté pozici. Na první místo tentokrát dosáhla Michaela Aycock, druhá byla Lise Thexton a třetí Jodi Boam.

Podrobné výsledky všech kategorií najdete na níže přiložených výsledkových listinách.

 
 
Přidej na Facebook Přidej na Linkuj Přidej na Vybrali.sme Přidej na Jagg

Verze pro tisk