Mozolani Pro Classic 2016 - reportáž + fotogalerie

Kompletní výsledky, reportáž a fotografie z profesionální soutěže Mozolani Pro Classic 2016, která proběhla v Žilině na Slovensku.

Soutěže | 25.05.2016 | Michal Rudzinskyj

Hneď ako sa skončil IFBB Diamond Cup, tak na pódiu DOXXbet arény odštartovala súťaž profesionálov Mozolani Pro Classic 2016. V kategórii Pro Womens Physiue (štartovalo 7 pretekárok) vyhrala Chorvátka Branka Njegovec, čím si vybojovala postup na Olympiu. Slovenka Aurélia Grožajová obsadila 6. miesto. V Pro Bikini mohlo podľa pravidiel nastúpiť na stage až 9 bikinárok (7 profíčiek a prvé dve v bikiny fitness na IFBB Diamond Cupe, ktoré získala právo na zisk PRO karty), ale Saskia Cakoci túto možnosť nevyužila, kým Kuznetsová áno, a tak štartovalo 8 pretekárok. Kuznetsová nemala zlý profi-debut, skončila piata, Slovenka Jana Dobos Majerníková získala bronz, Češka Vladimíra Krásová striebro (mohlo to byť aj naopak...) a z víťazstva sa tešila Britka Nina Ross, ktorá postúpila na Olympiu.

Physique ženy - FOTOGALERIE

Vrcholom MPC 2016 bola kategória Pro Mens Bodybuilding 212 lbs. Keďže amatérsky absolútny víťaz v kulturistike s čerstvou PRO kartou Stuglik vážil viac ako 212 libier, nemohol s profesionálmi v tejto kategórii súťažiť a na stage sa postavilo 8 pretekárov. Bola to poriadna „bitka". Po dvoch rokoch si triumf na MPC zopakoval Bahrajnčan Sami Al Haddad, ale v porovnaní s rokom 2014, keď v Žilina po prvý raz vyhral, bol teraz lepší a postúpil na Olympiu. Smolu mal Čech Vojtěch Koritenský, ktorý skončil s lepšou formou na rovnakom 4. mieste ako vlani, ale tentoraz boli strieborný Ronny Rockel (Nemecko) a bronzový Ahmad Ahmad (Irak) nepriestreľný.

Bikiny fitness - FOTOGALERIE

Fanúšikov počas Mozolani Pro Show dostal do varu a priviedol do stavu extáze 5-násobný Mr. Olympia Phil Heath. Jeho exhibícia, ktorú začal a skončil na pódiu, ale medzitým pózoval medzi divákmi, bola veľkým zážitkom.