Návrat v čase – Kevin Levrone míří na pódium Mr. Olympia 2016

Návrat v čase – Kevin Levrone míří na pódium Mr. Olympia 2016

Mohlo by to znít jako aprílový žertík, ale tak tomu není. 

Soutěže | 09.05.2016 | Michal Rudzinskyj

Připravil: Karel Šedivý
Použité stránky: bodybuilding.com, flexonline.com, musculardevelopment.com


Mohlo by to znít jako aprílový žertík, ale tak tomu není. Nejenže už dávno začal máj, ale navíc tato neuvěřitelně znějící zpráva postupně plní stránky snad všech internetových kulturistických médií. Zopakujme si to ještě jednou - Kevin Levrone se letos v září objeví společně s ostatními závodníky v Las Vegas na soutěži Mr. Olympia.

Příjemně šokující prohlášení přednesl oficiálně za přítomnosti prezidenta profesionální divize IFBB Jima Maniona sám legendární závodník před zaplněným sálem v rámci soutěžního klání v americkém Pittsburghu. Devětačtyřicetiletý Kevin Levrone se přitom soutěžní barvou naposledy natřel v roce 2003, kdy si odnesl třetí příčku ze soutěže Show of Strength. Od té doby byl i nadále s kulturistikou v kontaktu, pravidelně cvičil a jeho jméno mimo jiné ozdobilo například nejen kolekci doplňků výživy, ale i profesionální soutěž Levrone Pro. I když byl v uplynulých letech častokrát přemlouván k návratu, vždycky se držel zpátky a na opravdové výsluní do záře soutěžních reflektorů se nenechal nikdy zlákat. Letošní rok však bude zřejmě v tomto směru zlomový a kulturistický svět zažije jeden z nejzajímavějších comebacků. V souvislosti se samotnou účastí je zde ještě otázka potřebné kvalifikace prostřednictvím bodů v kvalifikačním žebříčku či přímé kvalifikace, nicméně tato záležitost byla vyřešena díky zvláštnímu pozvání.

„Rozhodl jsem se k soutěžnímu návratu a chci dát fanouškům to, co chtějí," uvedl Kevin Levrone a vyjádřil se v tom smyslu, že to byli právě oni, kdo jej v uplynulých letech dokázali motivovat svou podporou a přízní. Kevin prostou odpovědí okomentoval i otázku věku, který mu někteří připomínají. „Věřím tomu, že starý jste jen tak, jak se cítíte být starý," uvedl.

Připomeňme si, že Kevin Levrone během svojí kariéry stihl absolvovat úctyhodný počet téměř sedmi desítek soutěžních klání a z více jak dvou desítek z nich si odnést cenu pro vítěze. Navíc je dvojnásobným vítězem Arnold Classic a mnohonásobným účastníkem Mr. Olympia, kde se čtyřikrát probojoval ke druhé příčce, přičemž na samotný vrchol se mu nikdy dosáhnout nepodařilo. Jak dopadne jeho letošní Olympie, na které se naposledy představil v roce 2003 a ze které si odnesl šestou příčku, se dozvíme už v relativně blízkém horizontu několika málo měsíců.

 

 
 
Přidej na Facebook Přidej na Linkuj Přidej na Vybrali.sme Přidej na Jagg

Verze pro tisk