Výsledky Arnold Classic Brasil a Miami Muscle Beach Pro

Výsledky Arnold Classic Brasil a Miami Muscle Beach Pro

Dvě soutěže se odehrály ke konci uplynulého týdne v rámci profesionálního kalendáře federace IFBB.

Soutěže | 04.04.2016 | Michal Rudzinskyj

Připravil: Karel Šedivý
Použité stránky: bodybuilding.com, IFBBPRO.com, musculardevelopment.com


Dvě soutěže se odehrály ke konci tohoto týdne v rámci profesionálního kalendáře federace IFBB. V Brazílii v Riu de Janeiru to byla Arnold Classic Brasil, na severoamerickém kontinentu v Miami na Floridě pak Miami Muscle Beach Pro.


Arnold Classic Brasil


Jakkoliv to může znít zvláštně, bylo to právě brazilské klání sestávající jen ze dvou kategorií open a Fitness s pouhými pěti závodníky v každé z nich. Nutno navíc dodat, že ve Fitness tentokrát navzdory výsledkové listině nešlo o klasickou soutěž, ale o exhibici. I proto nebyly právě v této kategorii uděleny závodnicím žádné body do kvalifikačního žebříčku či dokonce přímé postupové místo na letošní Olympii.

Výrazně malý počet protagonistů v otevřené kategorii měla původně tvořit šestice mužů, avšak Joshua Lenartowicz musel čelit problémům s udělením víza a do místa konání soutěže nakonec neodcestoval. Startovní pole nicméně mohlo být ještě menší, neboť Kai Greene až do minulého týdne účast neplánoval a svoje rozhodnutí nakonec údajně změnil až poté, co mu byla promotéry akce nabídnuta letenka v první třídě. Jednotliví závodníci pak přes jejich malý počet nabídli určitě zajímavou podívanou. Kai Greene se prezentoval těžko porazitelnou formou, navíc disponoval i pěkně napruhovanými stehny. Díky tomu si ke svým dvěma předchozím letošním vítězstvím na Arnold Classic a Arnold Classic Australia připsal další triumf. Druhý skončil Juan Morel, jehož silným atributem byly zádové postoje a celková forma. Naopak mírným nedostatkem v porovnání s horní polovinou těla byl menší rozvoj stehen a dojem poněkud menší celkové mohutnosti. Třetí Lionel Beyeke se na pódium představil s mohutnými a plnými svaly a lepší formou, než na svých posledních kláních. Nebyl však natolik ostrý jako na stejnojmenné soutěži v roce 2014. Pokud by byl, určitě by s ním měl Kai Greene poněkud problémy. Přesto jej v některých pózách přes zmíněné nedostatky zastiňoval. Na dalším místě skončil Vitaly Fateev, prezentující se pěknou formou s absencí loni vypouklé břišní stěny. Poslední páté místo získal Ronny Rockel, jenž nabídl obvyklou porci symetrie a kompletnosti, avšak oproti přední póze zaostávajícím vzhledem v zadních postojích.


Miami Muscle Beach Pro


V Miami Beach na Floridě se 2. dubna uskutečnilo klání Miami Muscle Beach Pro. Závodníci a závodnice se zde prezentovali v celkovém počtu pěti kategorií, jimž byly muži do 212 liber, Men's Physique, Classic Physique, Figure a Bikini. Ve dvěstědvanáctce si na vítězný triumf sáhl Guy Cisternino, jehož loňský rok zdobí nejen první místo z New York Pro, ale i šestá příčka z Olympie 212 Showdown. Uvidíme, jak si povede na té letošní, na níž se díky soutěžnímu výsledku automaticky kvalifikoval. V kategorii Men's Physique si mezi řadou závodníků první příčku a kvalifikaci na Olympii svým výkonem vydobyl Matthew Acton, jemuž loňská účast v Las Vegas v rámci Olympia víkendu vynesla jedenáctou pozici. V nedávno odstartovaném novém počinu v podobě kategorie Classic Physique exceloval Darrem Charles, jehož bohatou soutěžní sbírku coby ostříleného kulturistického závodníka tvoří kromě několika profesionálních vítězství i několikanásobná účast na Mr. Olympia, kde například v roce 2005 obsadil devátou příčku. Ve Figure rozhodčí nejvíce zaujala Cydney Gillon (osmé místo na loňské Olympii) a v Bikini pak Catherine Radulic.

 
 
Přidej na Facebook Přidej na Linkuj Přidej na Vybrali.sme Přidej na Jagg

Verze pro tisk