Výsledky Arnold Classic Australia 2016

Výsledky Arnold Classic Australia 2016

Repete z Columbusu - Kai Greene opět zdolal Cedrica McMillana

Soutěže | 21.03.2016 | Michal Rudzinskyj

Osm soutěžících v kategorii open, sedm ve Fitness, patnáct ve Figure a konečně i nejpočetněji obsazená kategorie Bikini s dvaadvaceti závodnicemi - takové bylo zastoupení jednotlivých protagonistů nastoupených ke stejnojmenné soutěži pořádané pouhé dva týdny od Arnold Sports Festivalu. Zatímco dění v Columbusu zůstává na rozdíl od rozdrobeného počinu vzešlého právě z hlavního města státu Ohio pro většinu závodníků i nadále cennější variantou případného medailového umístění, je i tak klání nesoucí ve svém názvu jméno legendárního Arnolda Schwarzeneggera nadále velmi prestižní soutěžní událostí.

To koneckonců dokazovala i obsazenost jednotlivých kategorii řadou zvučných jmen jak v případě žen, tak jejich mužských kolegů. Desetihodinový časový náskok australského Melbourne oproti našemu času přinesl finálové výsledky o něco dříve než v případě soutěží konaných na americké půdě, kde právě před zmíněnými dvěma týdny proběhl Arnold Sports Festival. V Austrálii opět jako před doslova pár dny bojovali v otevřené kategorii o prvenství Kai Greene a Cedric McMillan. Pódioví rivalové ani tentokrát nenechali nic náhodě, což platí zejména v případě prvního jmenovaného. Brooklynský rodák pod tíhou nelichotivých komentářů na jeho poslední prezentaci držel pod kontrolou břišní partii a navíc přišel s dotaženější formou. Cedric McMillan také nezklamal, když do hry opět vnesl objemy, estetiku i celkovou stavbu těla. Třetím hráčem vítězné trojice se stal Justin Compton, jehož tělesná stavba by se dala přirovnat k jakési kombinaci atributů předešlých dvou protagonistů v podobě brutálních svalů a estetiky. Výsledky nakonec promluvily ve prospěch vítěze z Columbusu a Kai Greene se mohl radovat již podruhé v letošním roce, zatímco Cedric McMillan musel opět vzít zavděk „jen" druhou pozicí.

V dalších kategoriích by bylo překvapením, pokud by ve Fitness nezvítězila Oksana Grishina. Její triumf z Arnold Sports Festivalu ji doslova předurčil k vítěznému tažení u našich protinožců, zatímco na druhém místě skončila výborná Whitney Jones a na místě třetím Ryall Graber. Stejně jako v Columbuse se pak na prvních příčkách umístily India Paulino v kategorii Bikini a Latorya Watts ve Figure. Dodejme ještě, že další soutěžní klání s přívlastkem „Arnold" se bude pod oficiálním názvem Arnold Classic Brasil konat 1. - 3. dubna v brazilském Rio de Janeiru.

 

 
 
Přidej na Facebook Přidej na Linkuj Přidej na Vybrali.sme Přidej na Jagg

Verze pro tisk