Nordic Pro 2015 - triumf Williama Bonaca

Nordic Pro 2015 - triumf Williama Bonaca

Jak na soutěži dopadli čeští zástupci?

Soutěže | 12.10.2015 | Michal Rudzinskyj

Připravil: Karel Šedivý
Použité stránky: bodybuilding.com, IFBBPRO.com


Finské Lahti se o uplynulém víkendu stalo dějištěm klání nejen pro závodníky v otevřené kategorii bez rozdílu vah, ale i v ženských kategoriích Fitness, Figure a Bikini. V kategorii open se na pódium postavili hned dva čeští závodníci Tomáš Kašpar a Dalibor Hájek, v kategorii Bikini se pak divákům představila Vladimíra Krásová.

Mezi těžkotonážníky se prezentovalo celkově osmnáct soutěžících. Ve startovním poli nechyběl ani Cedric McMillan, který kvůli zdravotní indispozici nakonec nedokázal zvládnout souboje na letošním pódiu Mr. Olympia a drahocenně vybojovanou účast tak nemohl proměnit v konkrétní výsledek. Jeho největšími soupeři byli nejen William Bonac a Roelly Winklaar, ale také Robert Piotrkowicz. Finálové souboje nakonec skončily nejlépe pro Williama Bonaca, jenž si v letošním roce připsal první profesionální vítězství a automaticky se tak kvalifikoval na Mr. Olympia 2016. Druhé místo bral Roelly Winklaar a třetí Cedric McMillan.

S pěkným sedmým místem se může pochlubit Tomáš Kašpar, jenž na EVLS Prague Pro 2015 sáhl po patnácté pozici. Sedmou příčku se přitom již českému závodníkovi podařilo během profesionální kariéry získat loni a to v rámci soutěže Fitness House Pro. Další český zástupce Dalibor Hájek nakonec do výsledkových listin výrazněji nezasáhl a skončil na patnáctém místě. České barvy pak doplnila Vladimíra Krásová, která tentokrát obsadila jedenáctou příčku. Velmi pěkného výsledku se dočkali i slovenští fanoušci poté, co si cestu k šestému místu našel jejich reprezentant Rastislav Solár.

 
 
Přidej na Facebook Přidej na Linkuj Přidej na Vybrali.sme Přidej na Jagg

Verze pro tisk