Europa Phoenix Pro 2015 - fantastické vítězství Lukáše Osladila

Europa Phoenix Pro 2015 - fantastické vítězství Lukáše Osladila

Soutěže | 12.10.2015 | Michal Rudzinskyj

Připravil: Karel Šedivý
Použité stránky: bodybuilding.com, IFBBPRO.com


Uplynulý víkend se trvale zapíše do mysli všech fanoušků kulturistiky. A nejen těch českých. Důvodem je vynikající vítězství Lukáše Osladila, jemuž se podařilo překonat nástrahy ostatních jedenácti soupeřů a ve finále si dojít pro triumf.

Pětatřicetiletý závodník svým výkonem ve Phoenixu ve státě Arizona nenechal již nikoho na pochybách, zda rozhodnutí o přestupu do otevřené kategorie bylo správným tahem. Tři sezóny mezi hmotnostně lehčí elitou s váhovým limitem 212 liber mu daly dostatek zkušeností na to, aby se pokusil posunout laťku opět o kus výš. Po profesionálním debutu na pražské EVLS Prague Pro a zisku osmého místa si tentokrát Lukáš Osladil nachystal pro své příznivce skutečnou lahůdku v podobě vítězství a svým způsobem tak zopakoval báječný úspěch z Toronta, kde v roce 2012 rovněž triumfoval. Nejen tvrdá a soustavná práce, ale i pokračující spolupráce s trenérem nejlepších profesionálních kulturistů Georgem Farahem tak nese své ovoce. Dodejme ještě, že Lukáš Osladil se díky triumfu přímo kvalifikoval na příští ročník Mr. Olympia.

Na druhém místě skončil při svém prvním profesionálním startu v open kategorii do této doby ve dvěstědvanáctce soutěžící Jose Raymond, jenž zvítězil na letošní EVLS Prague Pro. Třetí místo obsadil Kenneth Jackson a svým výkonem tak dosáhl na dosavadní nejlepší výsledek nejen v letošní sezóně, ale i od roku 2013, kdy působí mezi profesionály.

Ze startujících borců rozhodně nemůžeme nezmínit dalšího českého závodníka Milana Šádka. Ten před nedávnem bodoval pátým místem v kategorii do 212 liber na pražské soutěži EVLS Prague Pro, kde si naostro a před domácím publikem vyzkoušel start mezi profesionály. Ani tentokrát se neztratil a v kategorii open rovněž ukázal, že patří mezi zdatné závodníky.

Ve dvěstědvanáctce soutěžní formou triumfoval hustě nabité startovní pole Charles Dixon, jenž letos dokázal zvítězit již na St. Louis Pro. Stříbrnou pozici uzmul Guy Cisternino, bronzový pak skončil Mitchell Staats. Mezi startujícími figuroval také další český reprezentant Jan Kubík, jehož formu po desátém místu na EVLS Prague ohodnotili hodnotící rozhodčí tentokrát až sedmnáctým děleným místem.

 
 
Přidej na Facebook Přidej na Linkuj Přidej na Vybrali.sme Přidej na Jagg

Verze pro tisk