Semifinále Mr. Olympia – kdo má našlápnuto do TOP 6?

Semifinále Mr. Olympia – kdo má našlápnuto do TOP 6?

Soutěže | 19.09.2015 | Michal Rudzinskyj

Připravil: Karel Šedivý
Použité stránky: flexonline.com


V Las Vegas skončily semifinálové boje závodníků Mr. Olympia. Na soutěži pořádané od roku 1965 se tentokrát mělo na pódiu objevit čtyřiadvacet závodníků, z nichž však ještě před semifinálovým večerem kvůli zdravotní indispozici odstoupil Cedric McMillan. Do startovních listin již nebyl zahrnut Kai Greene, který potřebnou smlouvu nakonec skutečně nepodepsal a nepochybně tak zarmoutil nejen řadu svých fanoušků, ale i příznivců těšících se na jeho formu a vzájemné souboje s ostatními závodníky, především pak s úřadujícím Mr. Olympia Philem Heathem.

Velmi zajímavé bylo první vyvolávání, do kterého nastoupili Dexter Jackson, Mamdouh Elssbiay, Dennis Wolf, Shawn Rhoden, Phil Heath a Roelly Winklaar. Ještě významnější z prozatím předběžného hlediska určení těch nejlepších však bylo vyvolávání poslední, v němž se vedle sebe postavila čtveřice Dexter Jackson, Dennis Wolf, Phil Heath a Shawn Rhoden. Jak tedy vypadali jednotliví závodníci? Podle očekávání se na pódiu nejlépe jevil Phil Heath. Čtyřnásobný držitel sošky Sandowa nabídl kompaktní a dotaženou formu nebudící žádné stopy pochybnosti o právu udržet se na špici i nadále, což bylo zřejměji patrné zejména při porovnávání s dalšími soupeři. Dennis Wolf se ukázal ve velmi dobrém světle a nejevil ani potíže s dotažením finálové formy, která mu snad při troše štěstí vydrží či ještě uzraje až na samotné finále. Velmi dobře či snad ještě lépe však vypadal Dexter Jackson, který ve svých 46 letech nabídl velmi tvrdý a pěkný vzhled. Shawn Rhoden byl oproti loňsku o něco těžší, přesto působil tvrdě a dotaženě, zdálo se však, že nemá takovou kontrolu nad břišní oblastí. Roelly Winklaar naopak na zmíněném problému zapracoval a k tomu ještě předvedl skvělé hamstringy a paže. Monstrózní Mamdouh Elssbiay sice udivoval stehny širokými tak, že v předních postojích vypadaly jako z photoshopu, nicméně k opravdovému mistrovství mu chyběly výraznější detaily a vyrýsování.

Z dalších závodníků určitě nezklamal Branch Warren. Nabídl dostatek hmoty především na stehnech, formu mu však nepomohla vylepšit retence vody v oblasti břišních svalů a zad. Pěkně vypadal i Ronny Rockel, jenž navzdory diabetu dokázal přinést velmi pěknou kombinaci svalů a finální formy. Johnnie Jackson ukázal jedny z nejlepších břišních svalů svojí kariéry, prezentoval se tradičně skvělým vrškem uhněteným z nespočtu těžkých powerlifterských tréninků, zaostával však opět s dolními končetinami. Pěkně se prezentoval i polský závodník Robert Piotrkowicz, který navzdory relativně menší mohutnosti nabídl slušně separované svaly a formu. Victor Martinez nedokázal přinést to nejlepší ze své bohaté kariéry a na pódiu působil hladce, přesto má ještě šanci formu do finále o něco přiostřit. Ploše působil i Steve Kuclo, který dokázal v dřívějších kulturistických soutěžích předvést utaženější formu. Příjemným počinem pak bylo vystoupení nováčka Dallase McCarvera - ve věku pouhých čtyřiadvaceti let dokázal nabalit na svoji kostru solidní porci svalové hmoty, se kterou se i díky formě mezi ostatními soupeři vůbec neztrácel. Při svém potenciálu má reálnou šanci na to, aby se z něj za dva či tři roky stal velmi nebezpečný závodník.

Připomeňme si, že finálové souboje Mr. Olympia včetně kategorií 212 Showdown a Figure bude možné, jak jsme již informovali, sledovat živě na serveru flexonline.com a to konkrétně pod tímto odkazem.

 
 
Přidej na Facebook Přidej na Linkuj Přidej na Vybrali.sme Přidej na Jagg

Verze pro tisk