Fitness Olympia a Bikini Olympia – finálové výsledky

Fitness Olympia a Bikini Olympia – finálové výsledky

Soutěže | 19.09.2015 | Michal Rudzinskyj

Připravil: Karel Šedivý
Použité stránky: bodybuilding.com, flexonline.com


51. ročník Olympie se ve svém prvním finálovém večeru nesl ve znamení soubojů v ženských kategoriích Fitness a Bikini. Show odstartoval konferenciér Bob Cicherillo, který v úvodních minutách moderování nezapomněl kromě obvyklých záležitostí týkajících se samotného večera připomenout i zakladatele Olympie Joe Weidera.

V kategorii Fitness se na pódiu v porovnání s jinými kategoriemi představil relativně menší počet čtrnácti závodnic. Tento fakt je danýpředevším náročností, neboť závodnice musí nejen splňovat obvyklé standardy kladené na postavu, ale i disponovat mimořádně výkonnou volnou sestavou schopnou snést ty nejvyšší nároky, což by bez gymnastické a v řadě případů i taneční minulosti závodnic nebylo v podstatě myslitelné. Obdivuhodné je i energické nasazení ve volných sestavách, kde přes úsměv na tváři ze sebe soutěžící vydávají maximum navzdory týdnům důsledně dodržovaného dietního režimu nutného k dosažení vyváženého svalového rozvoje podtrženého dotaženou formou.

Asi nejvýraznější postavou v hledáčku fanoušků, diváků v sále i rozhodčích byla loňská vítězka Oksana Grishina. Ruská závodnice dokázala právě na loňské Olympii předvést to nejlepší a právem tak poprvé stanout na samotném vrcholu. Letošek ukázal, že to nebyla náhoda. Ačkoliv proti ní stály tvrdé soupeřky, přinesl finálový průběh propagátorce fitness stylu opět zlatý kov. K cestě ke druhému titulu přispěla nejen atletická postava, ale i kostýmově a baletně laděná volná sestava tématicky odkazující na film Černá labuť. Ke svému vítězství si odnesla i šek na částku 30.000 USD. Na rozdíl od jiných triumfálních počinů se tentokrát Oksana Grishina dokázala obejít bez přemíry slziček štěstí a v emotivně vyrovnanějším rozhovoru záhy po vítězství pronesla, že je pro ni jako dívku z malého ruského města ctí být na pódiu, kde startovala řada jiných významných závodnic, jakými byly například Adela Garcia. Neopomněla rovněž poděkovat svému realizačnímu týmu, federaci IFBB, sponzorům a také fanouškům, jejichž podpora znamená nejen pro ni ohromně moc. Rovněž vyslovila vděk divákům, z nichž někteří cestovali z mnoha dalekých zemí jen proto, aby mohli být na akci osobně přítomni.

Velmi vážnou konkurentkou Oksany se stala nakonec druhá Tanji Johnson. Se svým umístěním byla podle reakcí při vyhlašování na pódiu evidentně spokojená. Třetí místo získala Myriam Capes, která zaujala zejména volnou sestavou, při níž zazářila odvážnými stojkami na speciální konstrukci ověšenou kostýmovými proprietami. Čtvrtou příčku obsadila německá závodnice původem z Brazílie Regiane Da Silva, finálovou šestici pak uzavřely pátá a mírně zklamanáBethany Wagner a šestá Michelle Blank.

Kategorie Bikini byla o poznání nabitější. Dvaatřicet závodnic se prezentovalo opět podle obvyklých standardů spočívajících v nepříliš tvrdém, ale ani měkkém sportovním vzhledu, prezentovaném ve dvojdílných šperky ozdobených plavkách. Jako na jiných soutěžích, tak i zde hrály roli další náležitosti v podobě celkového vzhledu, zahrnujícího například barevné sladění, výběr účesu či adekvátně zvolený make-up. Opomenout nelze ani fakt zdánlivého klamu, kdy navzdory jemným rysům musí na sobě závodnice v současné konkurenci tvrdě pracovat nejen v posilovně, ale velmi pečlivě si hlídat i dietní režim.

Vítězkou se podle řady očekávání nakonec stala favorizovaná Ashley Kaltwasser. Všestranná atletka s gymnastickou minulostí si k šeku na 25.000 USD odnesla i radost na tváři a spokojenost. A to zřejmě nejen proto, že dokázala zvítězit potřetí za sebou a stát se tak trojnásobnou Bikini Olympia. Na pódiu uvedla, že se cítí naprosto úžasně a je ráda za to, že může být součástí celého dění. Připomněla rovněž, že na první Olympii vyhranou v roce 2013 nenastupovala rozhodně jako horká kandidátka na vítězství a svěřila se s osobní zkušeností, že psychicky a mentálně je mnohem těžší titul obhajovat, než jej poprvé získat.

Na druhém místě skončila Janet Layug. Jako profesionální závodnice působí na pódiích teprve od roku 2013, přesto se už loni dokázala propracovat ke stejnému, tedy stříbrnému umístění. Třetí příčku při své druhé účasti na Olympii obsadila Courtney King, čtvrtou až šestou příčku pak sestupně obsadily India Paulino, Stacey Alexander a Narmin Assria. Česká závodnice Vladimíra Krásová se ve výsledkových hodnoceních nedokázala přehoupnout přes třinácté místo získané na loňské Olympii a podobně jako při svém prvním startu v Las Vegas v roce 2013 skončila na děleném šestnáctém místě.

Fitness Olympia

Bikiny Olympia

 
 
 

Související články

Legendární Olympie legendárního Joe Weidera
Bude Kai Greene startovat na Mr. Olympia? Vše je zatím jeden velký otazník.
Semifinále Mr. Olympia – kdo má našlápnuto do TOP 6?
 
Přidej na Facebook Přidej na Linkuj Přidej na Vybrali.sme Přidej na Jagg

Verze pro tisk