Bude Kai Greene startovat na Mr. Olympia? Vše je zatím jeden velký otazník.

Bude Kai Greene startovat na Mr. Olympia? Vše je zatím jeden velký otazník.

Soutěže | 16.09.2015 | Michal Rudzinskyj

Připravil: Karel Šedivý
Použité stránky: flexonline.com, musculardevelopment.com


Snad nic nehýbe doposud vcelku klidnými vodami chystaného Olympia víkendu více, než pravděpodobná neúčast jednoho z nejlepších kulturistů současnosti. Kai Greene se po dlouhé řadě dnů prosycených spekulacemi o vynechání letošního ročníku Mr. Olympia čerstvě objevil na několikaminutovém videu, kde v emotivním proslovu oznamuje, že mu nebyla umožněna účast na Olympii. „Je za tím jednoduše mnohem více věcí ze zákulisního dění, ke kterým se nemohu blíže vyjádřit," konstatuje jeden z nežhavějších kandidátů na sošku Sandowa, přičemž za celou dobu stopáže nepodává konkrétnější důvod.

Spekulací, co za vším vězí, je několik. Podle nejpravděpodobnější verze by měla celá věc souviset s novou společností Dynamik Muscle, se kterou Kai Greene spojil své jméno. Tuto společnost měl představit v rámci Olympia víkendu a doprovodného expa. Prostřednictvím agenta byly vzneseny požadavky na prostor pro výstavní stánek a umístění loga zmíněné společnosti, nicméně s pravděpodobným požadavkem na nezpoplatnění, což bylo obchodními zástupci Olympia víkendu odmítnuto a celá věc se tak dostala do patové situace.

Ať už se věci mají jakkoliv, není podle vyjádření promotéra Olympia víkendu Robina Changa rozhodně nikterak bráněno, aby Kai Greene na Mr. Olympia startoval. „Kai měl kontrakt na Mr. Olympia už od dubna, ale z nějakého důvodu, známého pouze jemu, jej odmítl podepsat," říká v rozhovoru pro flexonline.com Robin Chang. „Je to naprosto stejná smlouva, jakou Kai podepisoval posledních šest let. Nezměnilo se nic, jen datum. Kdybychom mu bránili zúčastnit se soutěže, proč bychom mu posílali kontrakt? Dokonce jsem zaslechl, že mu byla zakázána prezentace na expu. To je snad nějaká legrace?"

Robin Chang vysvětluje dál. „Termín odevzdání kontraktu byl stanoven na květen, jenže Kai požádal o prodloužení, podobně jako to z nejrůznějších důvodů dělají i někteří další závodníci. Žádosti jsem vyhověl a lhůtu prodloužil do začátku července. Několikrát jsem jej osobně kontaktoval, tak jako v případě jiných závodníků, abych mu připomenul konečný termín. Dokonce jsem se spojil s jeho manažerem, přítelkyní a (v té době) sponzorující suplementovou společností, abych si byl jist, že ví o termínu odevzdání. Při několika příležitostech jsem s ním dokonce mluvil a připomínal mu, že bez podpisu nemohu dát jeho fotografii na plakáty či jakýkoliv jiný propagační materiál - a že rovněž nebude moci soutěžit. V jednu chvíli mi dokonce poslal zprávu, kde psal, že „Kontrakt je v pořádku podepsaný, nafaxovaný a uložený v registraci vaší kanceláře", nicméně momentálně jej od něj stále nemáme podepsaný."

V tuto chvíli zbývá zhruba pouhý jeden den do tradičního setkání atletů a tak Robin Chang na závěr připojuje ještě poslední informaci. „V tuto chvíli je vše při starém. Pochopitelně bychom si moc přáli, kdyby Kai na Olympii soutěžil. Je to skvělý kulturista a dravý soupeř, navíc z obchodního hlediska by bylo pošetilé, abychom mu bránili v účasti na soutěži. Díky jeho zapálení pro kulturistiku má obrovskou základnu fanoušků, nicméně z nějakého osobního důvodu se Kai rozhodl smlouvu nepodepsat a tím se soutěže nezúčastnit. Rozhodnutí bylo výhradně jeho vlastní, podobně se mohl rozhodnout kterýkoliv jiný sportovec. Zatímco Kai nám bude chybět, pro zbývajících 183 kvalifikovaných závodníků půjde Olympia víkend podle plánu."

Zda se tedy nakonec Kai Greene na pódiu Mr. Olympia 2015 nakonec objeví je v tento okamžik čím dál méně pravděpodobnější, nicméně jistá teoretická šance tu snad stále ještě je. Jak vše nakonec dopadne? A pokud Kai Greene přes všechny peripetie nastoupí, ovlivní celá anabáze formu, se kterou se chtěl pokusit prorazit až k samotnému vrcholu a z Las Vegas si konečně odnést sošku Sandowa?

 
 
Přidej na Facebook Přidej na Linkuj Přidej na Vybrali.sme Přidej na Jagg

Verze pro tisk