Výsledky Atlantic City Pro a Naples Pro

Výsledky Atlantic City Pro a Naples Pro

Krásová skončila druhá na Naples a míří na Olympii

Soutěže | 30.08.2015 | Michal Rudzinskyj

Připravil: Karel Šedivý
Použité stránky: bodybuilding.com, npcnewsonline.com, musculardevelopment.com


V Atlantic City ve státě New Jersey se 29. srpna konala poslední profesionální soutěž v kulturistice mužů Atlantic City Pro. Otevřenou kategorii se třinácti závodníky papírově i v reálném porovnávání ovládli dva největší kandidáti na vítězství - Branch Warren a Cedric McMillan. První z nich se prezentoval typicky robustním až krabicovitým vzhledem, jeho rival pak odpovídal neúprosnými salvami v podobě estetické stavby těla a symetrických linií. Odpovědět na otázku, který typ postavy měl vyhrát, by však šlo jen stěží. Každý z obou kandidátů na vítězství totiž reprezentoval zcela jiný typ figury, pro které se v hledišti dělila divácká přízeň do dvou vzájemně vyrovnaných táborů. Rozhodčí nakonec vzali v potaz především formu, kterou Branch Warren dotáhl do tvrdého maxima a převálcoval nakonec díky ní estetičtějšího, ale měkčeji připraveného Cedrica McMillana. Oba protagonisté se zanedlouho potkají na Mr. Olympia, a tak bude zajímavé sledovat, zda se právě na ní karty neobrátí.

Trojku bral s nepříliš bohatou profesionální minulostí Drew Jemmott, což bylo k méně výrazné formě vzhledem k tvrději připravenému polákovi Robertu Piotrkowiczovi na čtvrtém místě malým překvapením. Opět velmi pěknou pozici v podobě pátého místa vybojoval slovenský závodník Štefan Havlík, příčku šestou obsadil při svém profi debutu Nicholas Trigili.

Na Floridě ve městě Naples proběhla ve stejný den rovněž poslední soutěž před Olympií v kategorii Bikini s názvem Naples Pro. Zde se mezi čtrnáctkou startujících úžasně umístila Vladimíra Krásová. Po vzájemném porovnávání ji dokázala předběhnout pouze vítězka Angelica Teixeira a naše závodnice si tak na Floridě dokázala obstarat nejen skvělé umístění, ale díky dalším bodům do kvalifikačního žebříčku především cennou kvalifikaci na letošní Olympii. Na tu se česká zástupkyně podívá již potřetí - při svém prvním startu V Las Vegas v roce 2013 se musela spokojit s šestnáctou příčkou, rok 2014 byl ve znamení třináctého místa.

Atlantic City Pro - výsledky

 Naples Pro - výsledky

 

 
 
Přidej na Facebook Přidej na Linkuj Přidej na Vybrali.sme Přidej na Jagg

Verze pro tisk