Výsledky Wings of Strength a Rising Phoenix World Championships

Výsledky Wings of Strength a Rising Phoenix World Championships

Jak si vedly kulturistky na nové soutěži?

Soutěže | 26.08.2015 | Michal Rudzinskyj

Připravil: Karel Šedivý
Použité stránky: bodybuilding.com, musculardevelopment.com


Americké San Antonio ve státě Texas má za sebou jedno z nejvyhlíženějších klání z posledních několika měsíců. Důvodem nebyla pouze samotná soutěž Wings of Strength Texas Pro jakožto předposlední možnost zisku kvalifikace na letošní soutěž Mr. Olympia, ale především první ročník soutěže Rising Phoenix World Championships. Ta se pořádala právě v rámci Wings of Strength a stala se náhradou za letošní zrušení Ms. Olympia. Připomeňme si, že šňůra desítek let zápolení byla přeťata rozhodnutím o letošním neuskutečnění se soutěže, na níž nejlepší kulturistky planety měřily své síly od prvního ročníku v roce 1980, kdy poprvé zvítězila nezapomenutelná Rachel McLish.

Mezi muži na zmíněné Wings of Strength Texas Pro excelovala řada zvučných jmen. Otevřená kategorie nabídla atraktivní podívanou danou i předposlední možností zajistit si přímou kvalifikaci či jedny z posledních potřebných bodů do kvalifikačního žebříčku. O přední příčky již od semifinálové části bojovala trojice ve složení Steve Kuclo, Robert Piotrkowicz a Johnnie Jackson. Vítězství si nakonec zaslouženě odnesl čtyřiačtyřicetiletý Johnnie Jackson, jehož forma nabídla to nejlepší nejen v prozatímní letošní sezóně, ale možná i za posledních několik let. Stoprocentní formou se protentokrát nemohl pochlubit druhý Steve Kuclo, jemuž na paty šlapal nakonec třetí Robert Piotrkowicz. Přestože Kuclo nabídl dobrou symetrii a byl lepší v čelním postoji, scházela mu lepší záda, a tak polského soupeře, prezentujícího se ve výborné formě s plnými svaly, nechal nakonec za sebou jen o malý kousek. Čtvrté místo získal Michael Lockett, na pátém pak skončil slovenský závodník Štefan Havlík, jehož letošní soutěžní výsledky jsou velmi příznivé a hodnotné.

Ve dvěstědvanáctce se na pódium postavilo dvanáct závodníků, mezi kterými pozici jedničky nakonec získal relativní nováček Alejandro Cambronero. Na něj nestačil ani šestý z loňské Olympia 212 Showdown Aaron Clark, místo třetí pak obsadil Milton Martinez. Na čtvrté příčce skončil Bola Ojex, na páté John Meadows.

Je ženská kulturistika nadobro pohřbená nebo nikoliv? Podle počtu zúčastněných závodnic, mezi nimiž nechyběla řada známých jmen z předešlých ročníků Olympie, to vypadá spíše na druhou variantu. Rovných patnáct závodnic tak v San Antoniu soutěžilo nejen o přízeň rozhodčích a diváků, ale i o velmi zajímavé finanční prémie, které byly dokonce vyšší, než na zmíněné Olympii. Jejich celková výše dosáhla téměř 100.000 USD, z nichž vítězce připadla rovná polovina a navrch ještě Jeep v hodnotě 65.000 USD. Za organizací i finančním počinem stojí Jake a Krystal Wood společně s promotérem Timem Gardnerem, kteří hned na začátek při prvním ročníku odvedli velmi dobrou práci.

Na pódiu se vývoj událostí ve smyslu určení vítězky klonil ve prospěch dvojice Margie Martin (desátá na Ms. Olympia 2014) a Helle Trevino. Postavy obou soupeřek nebyly plně srovnatelné, každá z nich měla něco do sebe. Zatímco Margie Martin disponovala především výbornou estetikou, symetrií a líbivou strukturou, kontrovala její soupeřka zejména dotaženými hamstringy a hýžděmi. Ve prospěch vítězky, jíž se nakonec stala Margie Martin, však navíc hovořila svalová vyzrálost v oblasti zad a vynikající V-tvar trupu společně s množstvím svalové hmoty. Nebylo to ostatně poprvé ani naposledy, kdy se potvrdila známá pravda, že soutěže se vyhrávají díky zadnímu postoji. Pozici třetího místa obhájila třetí z loňské Olympie Debi Laszewski, za níž na čtvrtém a pátém místě skončily Yaxeni Oriquen (loni na Ms. Olympia pátá) a Alana Shipp (loni na Ms. Olympia čtvrtá).

Kompletní výsledky včetně dalších soutěžních kategorií najdete níže. Již za týden pak budou známy výsledky soutěže Europa Atlantic City, kde se kromě dalších kategorií naposledy představí těžkotonážníci z kategorie open před letošní soutěží Mr. Olympia připadající na předposlední víkend měsíce září.

Wings of Strength - výsledky

Rising Phoenix World Championships - výsledky

 

 
 
Přidej na Facebook Přidej na Linkuj Přidej na Vybrali.sme Přidej na Jagg

Verze pro tisk