Max Charles – vítěz Wings of Strength PBW Tampa Pro 2015

Max Charles – vítěz Wings of Strength PBW Tampa Pro 2015

Rekordní počet závodnic v kulturistice žen

Soutěže | 15.08.2015 | Michal Rudzinskyj

Připravil: Karel Šedivý
Použité stránky: bodybuilding.com, IFBBPRO.com


Je ženská kulturistika na ústupu nebo na vzestupu? A jak si vedl papírový kandidát na vítěze Fouad Abiad? Nejen odpovědi na tyto otázky přinesla víkendová zámořská soutěž Wings of Strength PBW Tampa Pro.

Mohl to být další pěkný zářez do letošní vydařené sezóny. Fouad Abiad se do místa klání soutěže konané o víkendu 6. - 8. srpna v americké Tampě na Floridě vypravil jako horký kandidát na vítěze. Ačkoliv účast na Olympii měl již dvojnásobně pojištěnou v podobě vůbec prvního profesionálního triumfu získaného na Europa Orlando Pro z letošního května a dále z před týdnem pořádaného klání Vancouver Pro, chuť po vítězství spojená s bonusem v podobě příjemného finančního ohodnocení jej zřejmě pobídla k dalšímu zúročení investovaného tréninkového úsilí a dosažené formy. Nakonec se však musel spokojit až s druhou příčkou. Ačkoliv startovní listiny zahrnovaly řadu borců poměrně zvučných jmen, byl to Max Charles, kdo nakonec stanul na samotném vrcholu. Jeho nástup z relativního stínu třetího místa na jediné letošní soutěži New York Pro a nepříliš bohaté soutěžní minulosti vynesl nakonec skrytému černému koni soutěže a vítězi z NPC USA Championships 2013 první profesionální triumf a současně i přímou kvalifikaci na letošní blížící se soutěž Mr. Olympia.

Třetí příčku si tentokrát odnesl ostřílený Johnnie Jackson, jehož jsme vám před časem přiblížili v několikadílném videodokumentu nazvaném jednoduše My Way. Čtvrté místo bral slovenský profesionál Štefan Havlík, jenž na sebe letos upozornil se čtvrtou příčkou i na Vancouver Pro a naznačil tak, že v současné době je více než důstojným soupeřem řadě profesionálních zámořských soupeřů.

V kulturistice žen se děly mimořádné věci v podobě počtu přítomných závodnic. Startovní pole jich čítalo rovných šestnáct, což je vzhledem k „útlumovému trendu" viditelnému zejména v posledních několika málo letech příjemným překvapením. Zásluhu na účasti tolika závodnic může mít i mílovými kroky blížící se soutěž Wings of Strength Rising Phoenix World Championships, která se bude konat 21. - 22. srpna v texaském San Antoniu. Právě tato soutěž, k jejíž účasti je zapotřebí se skrz soutěžní síto náležitě kvalifikovat, by měla být jakousi „náhradou" za v současné době zrušenou Ms. Olympia, jejíž poslední ročník měl derniéru na konci loňského září.

České fanoušky pak svým vystoupením v kategorii Bikini určitě nezklamala Vladimíra Krásová. Ač tentokrát na dvanáctém místě, je její výkon určitě zajímavý ve světle faktu, že se česká reprezentantka musela vypořádat s rovnými třemi desítkami soupeřek.

Kompletní výsledky všech kategorií z víkendového maratonu v americké Tampě pod organizátorskou taktovkou Tima Gardnera najdete na přiložených výsledkových listinách níže.

 

 
 
Přidej na Facebook Přidej na Linkuj Přidej na Vybrali.sme Přidej na Jagg

Verze pro tisk