Europa Dallas Pro – Fred Smalls si našel cestu k vítězství

Europa Dallas Pro – Fred Smalls si našel cestu k vítězství

V americkém Dallasu ve státě Texas se ve dnech 19. - 20. června konalo dlouho očekávané klání Europa Dallas Pro.

Soutěže | 21.06.2015 | Michal Rudzinskyj

Připravil: Karel Šedivý
Použité stránky: bodybuilding.com, IFBBPRO.com, musculardevelopment.com


Tentokrát se startovní listiny zaplnily jmény startujících v kategoriích kulturistika muži, kulturistika do 212 liber, Figure a Women's a Men's Physique.

Snad nejvýrazněji si v první zmíněné kategorii počínal svěřenec trenéra George Faraha Fred Smalls. Známý showman a bavič proslulý volnými sestavami (své umění mimochodem předvedl například i na loňské pražské EVLS Prague Pro) si dokázal mezi devíti soupeři najít poměrně svižně cestu k triumfu a zvítězit poprvé v profesionální kariéře. Již při semifinálové části byly jeho šance velmi vysoké, což potvrzovala jednotlivá vyvolávání. Atributy v podobě pěkně zpracované figury podtržené vzorovou kontrolou břišní oblasti, danou promyšlenější manipulací s rozumnějším množstvím přijatých sacharidů při závěrečném cukrování, vynesly nakonec devětatřicetiletému závodníkovi nejen vítězství a šek na USD 10.000, ale především přímou kvalifikaci na letošní soutěž Mr. Olympia.

Ve dvěstědvanáctce se prezentovalo jedenáct závodníků, z nichž finálovou část nedokončil italský kulturista Thomas Benagli. Plejádu známých jmen nakonec zastínil jihokorejský závodník Kyung Won Kang, jenž díky vítězství bude mít šanci stanout v září v Las Vegas na pódiu společně s elitou této kategorie. V kategorii Figure si na první místo sáhla Andrea Calhoun, která po letošní stříbrné příčce na Puerto Rico Pro konečně dosáhla na první vítězství v profesionální kariéře. Mezi ženami ve Women's Physique ukořistila šance zbylým sedmnácti startujícím závodnice jménem Yasha, pro níž byly tyto závody teprve druhou ochutnávkou profesionálního chlebíčku, který poprvé okusila na letošním Optimum Classic Pro, kde obsadila dělenou šestnáctou pozici. Mezi muži v Men's Physique se na samotný vrchol propracoval Michael Ferguson a zapsal si tak zisk prvního profesionálního triumfu.

Kulturistika muži open

Kulturistika do 212 liber

Women´s Physique

Men´s Physique

Figure

 
 
Přidej na Facebook Přidej na Linkuj Přidej na Vybrali.sme Přidej na Jagg

Verze pro tisk