Toronto Pro Supershow – v hlavní roli Brandon Curry

Toronto Pro Supershow – v hlavní roli Brandon Curry

Vynikající výsledky kulturistek Mikulcové a Bendové

Soutěže | 08.06.2015 | Michal Rudzinskyj

Připravil: Karel Šedivý
Použité stránky: bodybuilding.com, IFBBPRO.com


Kanadské Toronto se ve dnech 6. - 7. června stalo dějištěm další z řady profesionálních soutěží federace IFBB. V záplavě startujících v celé řadě kategorií (z nichž výsledky kategorie Physique a Wheelchair budou známy až s koncem nedělního finálového večera) musela českého fanouška zaujmout především účast našich zástupkyň v kulturistice žen.

V ní se vynikajícím způsobem prezentovaly dvě české závodnice Věra Mikulcová a Jana Ludmila Bendová. Zatímco Věra dokázala dosáhnout v sedmičlenném startovním poli na druhou příčku, druhá Jana obsadila hned další, tedy třetí pozici. Obě závodnice při svém profesionálním debutu dokázaly setřást i velmi zkušené závodnice, jakými byly například desátá z loňské Ms. Olympia Margie Martin či čtvrtá z letošní Omaha Pro Gillian Kovack. Nestačily pouze na vítěznou Christine Envall, ostřílenou dvaačtyřicetiletou profesionálku, která na loňské Ms. Olympia skončila na jedenácté příčce. Samotná soutěž Ms. Olympia je sice již minulostí, nově již však nahradila nejvyšší profesionální soutěž v kulturistice žen s názvem Wings of Strength Rising Phoenix World Championships, pořádaná samotnou federací IFBB. Na ní by se tak měla objevit vítězka z Toronta i řada známých závodnic z loňské Olympie, díky bodům v kvalifikačním žebříčku pak mají v tuto chvíli dobrou šanci na účast i obě zmíněné české závodnice.

Mezi muži se tentokrát v otevřené kategorii na první pozici probojoval Brandon Curry a připsal si tak druhý profesionální triumf v kariéře. Po několika letošních méně přesně mířených soutěžních nástřelech se mu konečně povedlo zasáhnout černý střed a získat tak přímou kvalifikaci startu na Mr. Olympia 2015, kde se dvaatřicetiletý profesionál pokusí vyžehlit loňský neúspěch v podobě šestnáctého děleného místa.

Dvěstědvanáctku v Torontu ovládl Zane Watson, pro něhož je tento počin vzhledem k třináctému místu získanému při loňském debutu na stejnojmenné soutěži známkou výrazného výkonnostního růstu i velmi silnou motivací. V kategorii Fitness zazářila Ryall Graber, která se tak po dvou letech bude moci opět postavit na soutěžní prkna v Las Vegas. Ve Figure nejlépe obstála Gennifer Strobo, jenž má za sebou přímou kvalifikaci na Olympii jistou i díky nedávnému vítězství na Puerto Rico Pro. V kategorii Bikini excelovala Dayna Maleton, jejíž dosavadní dvojnásobná účast na Olympii přinesla této závodnici vždy jen dělené šestnácté místo. Ve Women's Physique se pak o první místo postarala CeaAnna Kerr, mezi mužskými kolegy v Men's Physique si vítězství odnesl Maurice Arthur a v kategorii wheelchair, tedy kulturistů vozíčkářů, dosáhl na vítězství Harold Kelley.

 
 
Přidej na Facebook Přidej na Linkuj Přidej na Vybrali.sme Přidej na Jagg

Verze pro tisk