Štědrá porce víkendových soutěží

Štědrá porce víkendových soutěží

Arnold Classic Brasil, Omaha Pro, Northern California a Mile High

Soutěže | 01.06.2015 | Michal Rudzinskyj

Připravil: Karel Šedivý
Použité stránky: bodybuilding.com, IFBBPRO.com


Pokud někde bylo soutěžně rušno, tak určitě v zámoří, kde se 30. května odehrála hned čtyři profesionální kulturistická klání. Snad nejsledovanějším z nich byl určitě Arnold Classic Brasil. Jméno ikony sportu Arnolda Schwarzeneggera se v názvu některého z mnoha profesionálních měření sil federace IFBB objevilo v letošním roce již potřetí a centrum dění se tentokrát přeneslo do brazilského Rio de Janeira.

Ve startovní listině otevřené kategorie figurovalo deset jmen, mezi nimiž vyčnívala minimálně tři z nich - Victor Martinez, Juan Morel a Cedric McMillan. Ačkoliv adeptem na vítěze mohl být papírově kdokoliv z nich, objevil se nakonec v roli vítěze někdo, kdo soutěžně již delší dobu výrazněji nezazářil - Mamdouh Elssbiay. Egyptský fenomén převálcoval hodnocením od rozhodčích zbytek startovního pole a v letošním roce tak po první příčce na New York Pro 2014 a sedmé na loňské Olympii bude pravděpodobně opět bojovat na pódiu v Las Vegas. Druhý skončil Cedric McMillan a získal tak nejlepší umístění od roku 2013, kdy triumfoval na FIBO Power. Až třetí skončil vítěz letošního New York Pro Juan Morel, o stupínek níže pak stanul Victor Martinez. Pětku bral soutěžně nezničitelný Toney Freeman a šestici nejlepších uzavřel Brandon Curry.

Druhou a také poslední kategorií byla v Riu kategorie Fitness, ve které se prezentovalo sedm závodnic. Z nich se na první místo probojovala čtvrtá z loňské Olympie Bethany Wagner Cisternino, zbytek sestupně obsadily Regiane DaSilva, Tanji Johnson, Marta Agular, Michelle Blank, Ryall Graber a Ashley Sebera.

Další uskutečněnou soutěží byla Omaha Pro v americkém státě Nebraska. Ta byla zajímavá určitě tím, že se v jejím rámci uskutečnila vůbec první profesionální soutěž federace IFBB v kulturistice žen v letošním roce. Z velmi skromného počtu klání tentokrát mezi kulturistkami excelovala Lisa Cross z Velké Británie, která při svém debutu skončila loni na Tampa Pro na šestnáctém místě. Jako druhá se umístila Monique Jones, třetí až šestou pozici v jedenáctičlenném startovním poli obsadily Christine Envall, Gillian Kovack, Angela Rayburn a Judy Gaillard.

Promotéři soutěže dále představili divákům kategorii do 212 liber. V ní triumfoval bulharský závodník Dobromir Delev, který dokázal získat první profesionální vítězství. Pozice v TOP 6 pak sestupně obsadili papírově silný Tricky Jackson, Oliver Adzievski, Darron Glenn, Thomas Anderson a Daron Lytle.

Zbytek kategorií zastoupily závodnice ve Women's Physique a Figure. V první jmenované na prvním místě stanula Leila Thompson, šestici nejlepších doplnily Leonie Rose, Andrea Lenihan, Loan Leonard, Margarita Charaim a Caroline Gaume. V soutěžně starší jmenované kategorii pak ve velké konkurenci celé řady dalších závodnic zazářila Ivana Ivusic, za níž na dalších místech v první šestce skončily Julie Mayer, Chaya Boone, Krista Dunn, Jessica Canty a Carly Starling Horrell.

Na Northern California Pro si v americkém Sacramentu daly pro změnu dostaveníčko závodnice v kategorii Bikini. Tu ovládla v hojně zastoupeném poli Kate Abate, o zbytek nejlepší šestice se pak postaraly Angela Marquez, Tamara Haddad, Liana Moroz, Alicia Marie a Francesca Lauren.

V poslední soutěži Mile High Pro se objevili zástupci kategorií Women's Physique a Men's Physique. Ženskou část ovládla Jacklyn Abrams, která už letos startovala na soutěži Spartan X, kde však skončila až na čtvrtém místě. Zbytek nejlepší šestice obsadily Erica Blockman, Paula Frega, Tracy Hess, Laura Richards a Rachael Loftis. Mezi mužskými kolegy exceloval Earnest Flowers, za nímž se umístili Jake Campus, Alex Carneiro, Brandon Hendrickson, Brent Guillory a Anthony Ramsey.

 
 
Přidej na Facebook Přidej na Linkuj Přidej na Vybrali.sme Přidej na Jagg

Verze pro tisk