Výsledky Body Power Pro 2015

Výsledky Body Power Pro 2015

Páté místo pro Vojtěcha Koritenského

Soutěže | 18.05.2015 | Michal Rudzinskyj

Připravil: Karel Šedivý
Použité stránky: facebook.com, IFBBPRO.com


Velká Británie má za sebou konání největšího sportovního a fitness expa Body Power. To letošní se v britském Birminghamu uskutečnilo ve dnech 15. - 16. května, v jehož rámci došlo i na pořádání dalšího profesionálního klání podle soutěžního kalendáře federace IFBB. K vzájemným soubojům tentokrát nastupovali zástupci kategorie do 212 liber, Figure a také kulturisté vozíčkáři.

O výhru mezi muži se v osmičlenném startovním poli postaral Kim Jun Ho. Jihokorejský závodník obhájil svoje kvality z nedávného New York Pro, kde mu při prvním profesionálním startu v kariéře uniklo zlato o jediný stupínek. Tentokrát si tak k cennému vítězství připsal i přímou kvalifikaci na letošní ročník Olympia 212 Showdown. Na druhé pozici skončil Shaun Joseph Tavernier, trojku bral Khalid Almohsinawi. Čtvrté místo získal Dobromir Delev, za nímž na pěkném pátém místě skončil při svém druhém profesionálním startu český zástupce Vojtěch Koritenský. Jednatřicetiletý závodník je dalším z řady příkladů toho, že i čeští atleti mají na to, aby si dokázali ukousnout svůj díl ze zdánlivě nedostupného profesionálního koláče. Šestici nejlepších uzavřel svým výkonem Thomas Benagli.

Ani ve Figure nechyběla nouze o příjemná překvapení. O to se slovenským nádechem se postarala vítězka kategorie Adela Ondrejovičová, když při svém vůbec prvním profesionálním startu dokázala vybojovat nejvyšší umístění a současně se tak přímo kvalifikovat na pódium Figure Olympia do Las Vegas. Druhá skončila maďarská závodnice Vivien Olah, čímž si oproti dosavadním počinům v prvním roce profesionální kariéry v podobě dvanáctého místa z Pittsburgh Pro a jedenácté příčky z New York Pro výrazně polepšila. Na třetí až šesté příčce se v celkově desetičlenném startovním poli umístily Louise Rogers, Maria Garcia, Agnese Russo a Leah Dolan.

Početně skromná, o to víc však inspirující, byla poslední kategorie kulturistů vozíčkářů. V trojici soutěžících nejlépe obstál Harold Kelly, za jehož zády skončili Gabriele Andriulli a díky svojí aktivní propagaci kulturistiky vozíčkářů mediálně velmi známý závodník Nick Scott.

 
 
Přidej na Facebook Přidej na Linkuj Přidej na Vybrali.sme Přidej na Jagg

Verze pro tisk