New York Pro 2015 – štěstí přálo Juanovi Morelovi

New York Pro 2015 – štěstí přálo Juanovi Morelovi

Jak dopadli naši v ostatních kategoriích?

Soutěže | 12.05.2015 | Michal Rudzinskyj

Připravil: Karel Šedivý
Použité stránky: bodybuilding.com, IFBBPRO.com, musculardevelopment.com


„Victora mám rád a nesmírně si jej vážím, takže se nesoustředím na to, abych ho porazil. Chci překonat formu z loňského roku a být dost dobrý na to, abych mohl zvítězit." Tak promlouval třiatřicetiletý Juan Morel na adresu Victora Martineze ještě před soutěží New York Pro 2015, která se namísto New Yorku coby tradičního místa konání odehrála uplynulou neděli v nedalekém městě Teaneck ve státě New Jersey.

„Chtěl bych, aby se Juanovi dařilo...ale ne zase tak dobře," zněla odpověď Victora Martineze. Brzy dvaačtyřicetiletý profesionál však možná kladl až příliš velký důraz na první část věty, a tak jej Juan Morel nakonec porazil. Oba jmenované aktéry přitom pojí dlouholeté přátelství, jehož počátek se datuje na jeden z říjnových dnů roku 2007, kdy se oba dali do řeči v posilovně Synergy Fitness v New Jersey. Zatímco Victor měl v té době na kontě čerstvé druhé místo z Mr. Olympia, Juan Morel si cestu do světa profesionálního bodybuildingu teprve prokousával. Navzdory pevnosti jejich přátelství však šly na pódiu ohledy pochopitelně stranou, a tak je výsledkem vzájemného souboje dvou papírových kandidátů nakonec zmíněné první místo pro Juana Morela, jenž po čtvrtém (2012), třetím (2013) a druhém (2014) místě v Big Apple konečně vystoupal na samý vrchol. Vítězství mu vyneslo i přímou kvalifikaci na letošní soutěž Mr. Olympia. Soutěžně zkušenější Victor Martinez svému sportovnímu rivalovi podlehl již podruhé, poprvé se tak stalo na loňské EVLS Prague Pro (Martinez sedmý, Juan šestý).

Na třetí příčce skončil Max Charles. Ten dokázal ve svojí teprve druhé soutěžní profesionální sezóně zapracovat na proporčních nedostatcích a vyladění závěrečné formy, což jej na rozdíl od loňského pátého místa posunulo výrazněji kupředu. Mezi jedenácti závodníky se v nejlepší šestici dále umístili sestupně Henri Pierre Ano, Grigori Atoyan a Clarence DeVis.

Nabito kvalitou však nebylo pouze v kategorii open, ale i v lehčí dvěstědvanáctce. Zde již před samotným kláním papírově kraloval Guy Cisternino a svoje kvality nakonec převedl i do reálné podoby, když na rozdíl od loňska zvítězil. Druhý skončil při svém prvním profesionálním startu jihokorejský závodník Kim Jun Ho, trojku bral Marco Rivera. Šestici nejlepších na výsledkových listinách doplnili Jose Raul Sanchez Reyes, Chris Tuttle a Leonardo Pacheco.

Více jak čtyři desítky závodníků se sešly v kategorii Men's Physique. V obrovské konkurenci bojoval na pódiu i náš závodník Martin Mester, jemuž druhý start mezi profesionály vynesl až dělenou šestnáctou příčku. Vítězem této kategorie se stal George Brown, v šestici nejlepších pak skončili Chase Savoie, Anton Antipov, Matthew Acton, Arash Rahbar a Geobanny Paula.

Ve Figure si s více jak třemi desítkami dalších soupeřek nejlépe poradila Latorya Watts. Pátá nejlepší z loňské Figure Olympia se tak i protentokrát kvalifikovala do Las Vegas, kde by se ke konci září měla opět objevit po boku nejlepších soupeřek planety. Druhé místo si odvezla Allison Frahn, třetí pak obsadila Andrea Cantone. Čtvrtou až šestou příčku obsadily Bethany Wagner, Chioma Uwasomba a Andrea Paynter.

Dvaatřicet závodnic včetně české zástupkyně Kateřiny Kyptové. Taková byla sestava závodnic v kategorii Women's Physique, mezi nimiž rozhodčí po vzájemných porovnáváních nakonec nejlépe ohodnotili Michelle Cummings. Jedná se nejen o její první profesionální vítězství, ale i o sladkou odměnu v podobě kvalifikace na Olympii po dvouleté soutěžní pauze. Druhou až šestou příčku obsadily Gloria Faulls, Jennifer Hernandez, Tamee Marie, Ayanna Carroll a Fabiola Boulanger. Naše reprezentantka Kateřina Kyptová do bojů výrazněji nezasáhla a skončila až na šestnáctém děleném místě.

V poslední kategorii Bikini nastoupilo na pódium před hodnotící rozhodčí dvaadvacet závodnic včetně Vladimíry Krásové. První letošní start vyšel české reprezentantce velmi dobře, když skončila na sedmém místě těsně mimo nejlepší šestici. Tu ovládla India Paulino nesoucí se na vítězné vlně z před týdnem pořádané Pittsburgh Pro. Druhá skončila Stephanie Mahoe, třetí až šestou příčku braly Courtney King, Bianca Berry, Angeles Burke a Katherine Ampolini.

 
 
Přidej na Facebook Přidej na Linkuj Přidej na Vybrali.sme Přidej na Jagg

Verze pro tisk