Europa Orlando Pro – Fouad Abiad si dokráčel pro titul

Europa Orlando Pro – Fouad Abiad si dokráčel pro titul

Včetně výsledků Fitness a Women's Physique

Soutěže | 07.05.2015 | Michal Rudzinskyj

Připravil: Karel Šedivý
Použité stránky: bodybuilding.com, IFBBPRO.com, musculardevelopment.com


Poprvé v kariéře, poprvé za deset let. Tak dlouho trvala cesta Fouada Abiada za vysněným triumfem. Během mnohdy klopýtavého trápení, provázeného nahodilými zdravotními indispozicemi a proloženého delšími soutěžními odmlkami, však kanadskému profesionálovi snad nikdy nechyběla nezlomná vůle a přesvědčení, že se mu podaří zvítězit. A tak i díky tomuto přístupu sevřel nakonec 2. května na klání v americkém Orlandu na Floridě v rukách vítězný triumf. Ten mu loňský rok uniknul o vlásek, když jej na stejnojmenné soutěži porazil Branch Warren. Se ziskem vítězství si Fouad Abiad neodváží pouze ryzí radost z uskutečnění svého snu, ale i přímou kvalifikaci na letošní Olympii. Té se totiž v dosavadní kariéře zúčastnil pouze jedenkrát, a to v roce 2008. Tehdy ovšem získal až sedmnáctou dělenou příčku, kterou by chtěl podle vlastních slov letos výrazně vylepšit a skončit v první desítce.

Druhý skončil Michael Lockett, jenž si prvním ostrým startem mezi profesionály rozhodně neuřízl ostudu a naopak na sebe přitáhl zaslouženou pozornost. Trojku bral ruský závodník Alexander Fedorov, čtvrté až šesté místo v celkově patnáctičlenném startovním poli sestupně obsadili Pablo Ayala Zayas, Daniel Toth a Alfonso Del Rio.

V kategorii Fitness se v desítce závodnic umístila jako první Michelle Blank. Bývalá gymnastka si tak k letošní páté příčce získané na Arnold Sports Festivalu připsala i možnost startu na Olympii v Las Vegas. Druhá skončila Ryall Graber, třetí místo připadlo pro Martu Agular. Zbývající pozice v TOP 6 pak sestupně obsadily Kristine Duba, Danielle Chikeles a Dominique Matthews.

Ve Women's Physique bojovalo o co nejlepší umístění pětadvacet závodnic, z nichž na první příčku vystoupala Ayanna Carroll, která ve třetí sezóně mezi profesionálkami dosáhla na první profesionální vítězství. Druhou pozicí se mohla pochlubit Rachel Baker, třetí obsadila Michele Horan. Na dalších třech místech v nejlepší šestici skončily Frances Mendez, Rosella Joseph a Roxanne Edwards. Mezi startujícími se objevila i česká závodnice žijící ve Spojených Státech Petra Měrtl, která nakonec obsadila patnáctou příčku. Na děleném šestnáctém místě pak společně s několika dalšími závodnicemi skončila slovenská závodnice Aurélia Grožajová.

 
 
Přidej na Facebook Přidej na Linkuj Přidej na Vybrali.sme Přidej na Jagg

Verze pro tisk