Arnold Classic Australia – Dexter Jackson si připsal další triumf

Arnold Classic Australia – Dexter Jackson si připsal další triumf

Soutěže | 16.03.2015 | Michal Rudzinskyj

Připravil: Karel Šedivý
Použité stránky: IFBBPRO.com, musculardevelopment.com


Australské Melbourne hostilo 14. března účastníky prvního ročníku Arnold Classic Australia. Řadě soutěžícím však místo konání nebylo neznámé – v uplynulých letech byl totiž týden po Arnold Classic vyhrazen vždy klání známému jako Australian Pro. Soutěž s tímto jménem kralovala v soutěžním kalendáři plných sedmnáct let a teprve loni její promotér Tony Doherty oznámil, že letošní ročník soutěže bude ve svém názvu nést jméno Arnolda Schwarzeneggera.

V otevřené kulturistické kategorii bojoval u protinožců rovný tucet těžkotonážníků, z nichž řada defilovala před pár dny v Columbusu. Jen pro málokoho proto mohlo být překvapením, že výsledkové listiny zaplněné mnoha zvučnými jmény z před týdnem konané Arnold Classic nedoznaly výraznějších změn. První tři místa tak obsadili stejní závodníci, další byla například díky soutěžní neúčasti Cedrica McMillana  jen mírně pozměněna.

I tentokrát totiž do role favorita pasovali rozhodčí vítězného Dextera Jacksona. Ten se ve svých pětačtyřiceti letech přihlásil k proslulému nekompromisnímu pojetí soutěžní formy a na pódiu opětovně triumfoval. Zmatky způsobené chaotickým opožděným příletem kvůli problémům s udělením víza (Dexter se dostavil až ráno v den konání soutěže) sice stály pravděpodobně za důvodem retence vody v oblasti spodních zad a hamstringů, ale klasické atributy v podobě symetrie, vyrýsování a plných mohutných svalů nakonec převážily v jeho prospěch a soutěžní veterán si připsal dvaadvacáté profesionální vítězství v kariéře. Dexter Jackson se po svém vystoupení vyjádřil i k otázce ukončení soutěžní kariéry. Uvedl, že k tomuto těžkému rozhodnutí (vzhledem k faktu, že poprvé nastoupil na pódium v roce 1991 a stále má chuť soutěžit) přeci jen pomalu dozrává čas, a pokud by měl o konci kariéry uvažovat, pak se tak pravděpodobně stane na letošní Olympii v Las Vegas, které se stoprocentně zúčastní. Ve stříbrném odlesku zazářil Branch Warren. Texaský závodník si nesporně přál oplatit svému přemožiteli prohru z Columbusu, nicméně jeho snaha kýžený výsledek nepřinesla. Na rozdíl od Columbusu tentokrát zadržoval více podkožní vody v oblasti spodních zad a břišních svalů, při pokračujících semifinálových soubojích však jeho forma gradovala a nabídla pěknou podívanou zejména v bočních postojích.

Ani šestadvacetiletému bronzovému Justinu Comptonovi se potíže se zadržováním vody v podkoží nevyhnuly. Značné části přebytečných tekutin se však dokázal nakonec zbavit a nabídnout ostřejší formu než v Columbuse, za což však zaplatil cenu v podobě méně masivního vzhledu. V porovnání s Dexterem však jeho silueta byla nepřehlédnutelná. Impozantní zadní bicepsová póza, vybroušené hamstringy a také znatelně dotaženější břišní partie představovaly dostatečně silnou munici, se kterou by Justin dokázal své dva přemožitele při nějaké další příležitosti pořádně přimáčknout ke zdi.

Čtvrtý skončil Evan Centopani. Jeho formě prospěl méně masivní vzhled, díky němuž nabídl zřetelnější detaily zejména horní části těla. Ve stejném smyslu vynikala i jeho zadní bicepsová póza. Zajímavý komentář nabídl Chris Cormier, když uvedl, že Evan by měl při pózingu svoje svaly nechat trochu rozpohybovat a být průbojnější.

Páté místo obsadil Brandon Curry. Tentokrát se představil ve větší a tvrdší verzi s ostrými stehny a dobře vygradovanou formou horní části těla. Šestou příčku získal Roelly Winklaar. Překvapil mnohem lepší břišní partií a celkově vylepšenou ostrostí. Uniknout pozornosti nemohly ani masivní paže. Celkově tak měl určitě skončit na lepším místě.

Zbylé pozice zaplnily svými jmény v sestupném pořadí Ben Pakulski, Toney Freeman, Josh Lenartowicz, Cory Mathews, Luke Schembri a Sam Mohammad.

Kategorie Figure a Bikini

Mezi patnácti zástupkyněmi se do role favoritky podobně jako před týdnem na Figure International protlačila Camala Rodriguez-McClure a zvítězila. Na druhém místě skončila Candice Keene, trojku brala Candice Lewis. Soupeřky si tak oproti Columbusu pozice na druhém a třetím místě vzájemně prohodily. Čtvrté až šesté místo pak obsadily Gennifer Strobo, Latorya Watts a Dana Ambrose.

Překvapení se tentokrát konalo v kategorii Bikini. Po třetí příčce z Bikini International totiž tentokrát dokázala úspěšně stanout na prvním místě Janet Layug a vyfouknout tak zdání snadného triumfu pro jedničku z Columbusu Ashley Kaltwasser. Ta skončila na druhém místě a za svými zády zanechala v TOP 6 soupeřky, kterými byly India Paulino, Stephanie Mahoe, Narmin Assria a Summer Bernard.

 
 
Přidej na Facebook Přidej na Linkuj Přidej na Vybrali.sme Přidej na Jagg

Verze pro tisk