Ms. Olympia 2015 bez velkého otazníku

Ms. Olympia 2015 bez velkého otazníku

Název k tomuto příspěvku se rodil před několika týdny a zněl „Ms. Olympia s velkým otazníkem“.

Soutěže | 08.12.2014 | Michal Rudzinskyj

Připravil: Karel Šedivý
Použité stránky: IFBBPRO.com, musculardevelopment.com


V té době kolovaly internetem zprávy o tom, že vrcholná profesionální ženská soutěž se v letošním roce pravděpodobně konala naposledy a její další pokračování je téměř vyloučené. S oficiálním zveřejněním soutěžního kalendáře pro rok 2015 však pochybnosti utichají a věci se vyjasňují – zapomeňte na Ms. Olympia.

Takový verdikt uštědřila alespoň pro tuto chvíli profesionální divize IFBB druhé nejstarší kategorii Olympia víkendu. Její tradice se začala psát od roku 1980 vítězstvím legendární Rachel McLish a pokračovala až do letošního roku, kdy se z titulu Ms. Olympia mohla již podesáté radovat Iris Kyle. V posledních letech zaznamenávala ženská profesionální kulturistika řadu ústrků a tak je momentální resumé předchozích událostí možné považovat za jakési logické vyústění dřívějších snah o vytěsnění či redukci ženského profesionálního bodybuildingu na minimum. Vzpomeňme v této souvislosti například v létě zveřejněnou zprávu o úsilí švédské závodnice Irene Andersen o záchranu ženské kulturistiky, v jejímž textu najdete kromě jiného například i odkaz na zrušení Ms. International v rámci Arnold Sports Festivalu.

V tomto směru jak se zdá nepomohla ani petice adresovaná již před řadou týdnů prezidentu profesionální divize IFBB Jimu Manionovi s prosbou o záchranu Ms. Olympia. Vzhledem k tomu, že do teoretického pořádání Ms. Olympia 2015 zbývá ještě řada měsíců, je samozřejmě možná změna a diváci se tak nakonec soupeření mezi ženskými kulturistkami dočkají. V tuto chvíli je však vzkaz zveřejněný prostřednictvím soutěžního kalendáře pro profesionální kulturistky naprosto jednoznačný. Těm tak, přestože mají jinak možnost se v příštím roce prezentovat na celkem pěti soutěžích, bylo výmazem klání v Las Vegas více než jasně naznačeno, že pro další období mohou počítat pouze s minimální (nejen) mediální podporou. Ženská profesionální kulturistika na tom zkrátka nikdy nebyla tak špatně, jako je tomu dnes. Ostatně jeden z uživatelů to v internetové diskuzi věnované danému tématu shrnul docela stručně a jasně, když napsal „RIP FBB“ (Odpočívej v pokoji, ženská kulturistiko).

 
 
Přidej na Facebook Přidej na Linkuj Přidej na Vybrali.sme Přidej na Jagg

Verze pro tisk