Výsledky Ferrigno Legacy a Russia Pro s českými účastníky

Výsledky Ferrigno Legacy a Russia Pro s českými účastníky

Soutěže | 29.11.2014 | Michal Rudzinskyj

Připravil: Karel Šedivý
Použité stránky: facebook.com, IFBBPRO.com, npcnewsonline.com

 


Americké město Santa Barbara v Kalifornii hostila ve dnech 28. – 29. listopadu účastníky soutěže Ferrigno Legacy Pro. Její první ročník sponzorovaný sítí posiloven World Gym International, založenou původně Joe Goldem v roce 1976, přilákal pod taktovkou promotéra, coby slavného bývalého profesionálního závodníka Lou Ferrigna, více než tři stovky amatérských i profesionálních soutěžících.

 

V sále Granada Theater se rolí konferenciérů zhostili Lou Ferrigno ml. a Shawn Ray, kteří mimo jiné přivítali i účastníky čtyřech profesionálních kategorií kulturistika open, Bikini, Men´s Physique a Women´s Physique. Potěšením pro české fanoušky byl určitě start českého zástupce Dalibora Hájka a české reprezentantky Vladimíry Krásové. Ani slovenští příznivci kulturistiky však tentokrát nemohli být zklamáni, když se na soutěžních prknech objevil slovenský závodník Štefan Havlík.

V otevřené kategorii bojovalo nakonec až do samotného finále devatenáct účastníků klání. Dominantní postavení ve startovním poli si brzy získal a zaslouženě zvítězil Ronny Rockel, jemuž dala pětice hodnotících rozhodčích v semifinálové i finálové části jednomyslně přednost před druhým Bradem Rowem. Německý závodník si na první příčku sáhl poprvé od roku 2011 a svým výkonem naplno potvrdil stoupající úroveň v letošní sezóně. Do karet mu tentokrát hrály nejen napruhované tricepsy, výborná kontrola břišní partie a symetrický rozvoj, ale i pěkně načasovaná a vygradovaná forma.

Třetí skončil polský závodník Robert Piotrkowicz, jemuž k lepšímu umístění bránila zejména břišní partie s výrazně viditelnou a neesteticky působící distenzí. Čtvrtý skončil Marius Dohne, pětici nejlepších uzavřel Omar Deckard. Šesté místo nakonec obsadil slovenský reprezentant Štefan Havlík, sedmé bral Constantinos Demetriou a na pěkné osmé místo nakonec dosáhl český závodník Dalibor Hájek.

V kategorii Bikini se mezi patnácti soutěžícími nejlépe prosadila Sarah LeBlanc, kterou do TOP 5 sestupně následovaly Jade Carroll, Lindsey Waters, Tatiana Koshman a Breena Martinez. Česká reprezentantka Vladimíra Krásová obsadila dvanáctou příčku.

Ve Women´s Physique nejlépe svoji formu zúročila Jamie Postill, závěr nejlepší pětice pak utvořila jména Candrea Judd Adams, Leona Paula Muttoni, Jane Santos a Marlene Koekemoer.

V kategorii Men´s Physique zvítězil Andre Adams, TOP 5 pak ve výsledkových listinách zaplnili svými jmény John Nguyen, James Hurst, Frank Griffin a Damir Delic.

Druhou ze zmíněných profesionálních soutěží byla v moskevském World Trade Centru 29. listopadu pořádaná Russia Pro, na které se kromě amatérských účastníků Olympie představila pouze jedna profesionální kategorie a to kategorie Bikini. Z devíti soutěžících se nakonec nejlépe umístila papírová favoritka Ashley Kaltwasser. Druhá skončila Anna Starodubtseva, třetí až pátou příčku pak obsadily Sofia Tandilian, Christina Fjaere a Stephanie Mahoe.

 
 
Přidej na Facebook Přidej na Linkuj Přidej na Vybrali.sme Přidej na Jagg

Verze pro tisk