Olympia víkend 2014 – setkání závodníků Mr. Olympia a 212 Showdown

Olympia víkend 2014 – setkání závodníků Mr. Olympia a 212 Showdown

Soutěže | 18.09.2014 | Michal Rudzinskyj

Připravil: Karel Šedivý
Použité stránky: flexonline.com, npcnewsonline.com


Kolotoč příprav na jubilejní 50. ročník Olympie zakladatele Joe Weidera je u konce. Soukolí Olympia víkendu odpočívající rovných dvanáct měsíců se v těchto chvílích dalo znovu do pohybu a jako dokonalý stroj odstartovalo víkendovou show v podobě setkání atletů Mr. Olympia a Olympia 212 Showdown.

Určitě není žádným tajemstvím, že i letos se očekává vyrovnaný a napínavý souboj o Titul Mr. Olympia mezi Philem Heathem a Kai Greenem. Loni i předloni Phil Heath Titul vyhrál a se stříbrem v ruce tak dvakrát po sobě na pódiu zůstal Kai Greene. Jak si oba protagonisté povedou v letošním souboji? A navíc – neohrozí je některý z dalších závodníků? Nechme se překvapit vývojem semifinálových a finálových událostí, jejichž výsledky budou známy již tento víkend.

Dva výše zmínění protagonisté soutěže Mr. Olympia pak uveřejnili některé detaily a pocity před nadcházejícím kláním. V rozhovoru s Dennisem Jamesem prozradil v této chvíli trojnásobný majitel sošky Sandowa Phil Heath, že svoji přípravu pojal v duchu vydat ze sebe to nejlepší a přitom si celou záležitost náležitě užít. Společně s trenérem Hany Rambodem se v souhrnu pokusí i letos předvést opět lepší formu, než jakou disponoval v minulých letech. Phil Heath dále k tématu přípravy poznamenal, že zatímco loni bylo tréninkové úsilí poznamenáno rakovinou prsu manželky Jennie, letošní březen byl pro něj emočně vypjatý kvůli úmrtí otce. Phil Heath však právě tuto černou chvíli hodlá proměnit ve svůj prospěch tím, že na Mr. Olympia bude reprezentovat svou rodinu a vystoupení věnuje svému zesnulému otci.

Kai Greene i pro letošní rok musel sbírat potřebnou motivaci k tomu, aby se mohl bez obav pustit do výstupu až na samý vrchol. Dvakrát druhý na Mr. Olympia a dvojnásobný vítěz Arnold Classic se pod záštitou trenéra George Faraha i letos pokusí o zdánlivě nemožné – získat nejprestižnější titul planety v profesionální kulturistice. Brooklynský rodák si od Dennise Jamese vyslechl nejen pochvalu v podobě snad nejsvědomitějšího přístupu k přípravě, která v podstatě začala skončením loňské Olympie, ale i dobře myšlenou kritiku v podobě slabšího pojetí boje na pódiu, kde Kai snad až příliš nechává věci osudu a neprojevuje se s potřebnější razancí. Kai Greene v rozhovoru otevřeně přiznal, že zisk sošky Sandowa by si letos skutečně moc přál.

Ať už dopadne rozstřel mezi dvěma papírovými kandidáty na zisk Titulu Mr. Olympia jakkoliv, vy se nyní máte možnost podívat nejen na fotografie dokumentující setkání závodníků v otevřené kategorii, tedy Mr. Olympia, ale i jejich hmotnostně lehčích kolegů v kategorii Olympia 212 Showdown. Vždyť i zde nás budou čekat famózní a obdivuhodné souboje, zvláště pak pokud vezmeme v potaz jména jako je úřadující vítěz Flex Lewis, David Henry, Kevin English či Hidetada Yamagishi.

Na závěr už jen poznámka či spíše připomínka pro ty z vás, kteří mají zájem sledovat nejdůležitější dění z Las Vegas v přímém přenosu. Jak již bylo avizováno dříve, i letos se lze díky internetovému serveru bodybuilding.com připojit k tisícům nadšenců z celého světa a sledovat v přímém dění nejen finálová klání. Program včetně dalších potřebných informací najdete pod tímto odkazem.

Kai Greene a Phil Heath – podepisování plakátů na setkání atletůSetkání závodníků Mr. OlympiaSetkání závodníků Olympia 212 ShowdownGalerie ze setkání závodníků Mr. Olympia

Galerie ze setkání závodník Olympia 212 Showdown

 
 
Přidej na Facebook Přidej na Linkuj Přidej na Vybrali.sme Přidej na Jagg

Verze pro tisk