Tréninky profesionálů před Mr. Olympia 2014

Tréninky profesionálů před Mr. Olympia 2014

V přípravě před soutěžemi dávají sportovci prostor veškerým aspektům ovlivňujícím byť nepatrným dílem konečný výsledek.

Soutěže | 12.09.2014 | Michal Rudzinskyj

Připravil: Karel Šedivý
Použité stránky: bodybuilding.com, flexonline.com, musculardevelopment.com


Desítky hodin věnovaných přípravě stravy, dodržování diety, nácviku pózingu či nezbytného tréninku je potřeba zúročit na maximum. Jedině tak má každý díl v celém procesu smysl a dostane se mu náležitého začlenění do konečného výsledku v podobě prezentace formy na soutěžním pódiu.

V dnešním příspěvku se můžete podívat na jedny z posledních tréninků několika profesionálů, kteří se chystají vystoupit ve dnech 19. – 20. září v Las Vegas na soutěži Mr. Olympia a Olympia 212 Showdown. I když se prostředí internetu doslova hemží tréninky jak amatérských tak profesionálních atletů, jsou samotné záběry nasnímané jen několik týdnů před avizovaným kláním v Las Vegas přeci jen výjimečné pro svoji atmosféru zachycenou či spíše jen podvědomě tušenou z výrazů na tvářích konkrétních protagonistů. Tentokrát tak můžete shlédnout sestřihy z tréninkového nasazení v posilovně, na kterých se vám představí Kai Greene, Fred Smalls, Shawn Rhoden, Roelly Winklaar, Dennis Wolf, Victor Martinez, Jose Raymond a David Henry.

Čistě statisticky se z výše jmenovaných přiblížil sošce Sandowa nejvíce Kai Greene a to druhým místem získaným v roce 2012 a 2013. Letos se na Weiderovu Olympii vypraví již po šesté. Fred Smalls debutoval v Las Vegas v roce 2012 a odvezl si odsud jen dělenou šestnáctou příčku. Na Olympii jej letos uvidíme teprve podruhé v kariéře. Na rozdíl od něj si dal Shawn Rhoden Olympii už třikrát – v roce 2011 obsadil jedenácté místo, o rok později místo třetí a loňskou sezónu pak ozdobila čtvrtá příčka. Roelly Winklaar se tentokrát pokusí překonat sám sebe a vylepšit dvanácté místo z roku 2012 a sedmou loňskou pozici. Dennis Wolf vás pak prostřednictvím videa zavede do říše mohutných stehen, která procvičuje 3,5 týdne před bitvou v Las Vegas. Uvidíme, zda si letošní vítěz Arnold Classic dokáže opět prorazit cestu do první trojice, ve které poprvé skončil loni, když se umístil na třetím místě. Victor Martinez má po prvenství na letošním PBW Pro Championships opět slušně nakročeno do letošní Olympie, na jejíchž prknech v roce 2007 obsadil druhou příčku.

Podobně jako v open kategorii se připravují i jednotliví závodníci soutěžící na Olympii 212 Showdown. Za všechny tentokrát ve spojitosti s tréninkovým videem jmenujme například třetího z Olympia Showdown z roku 2011 Jose Raymonda a historicky prvního vítěze Olympia Showdown z roku 2008 Davida Henryho, jejichž společný trénink zad najdete rovněž v připojených videozáznamech. Jose Raymond se vám navíc představí i v samostatném tréninku paží a na závěr vás ještě provede zajímavým lifestylovým sestřihem obyčejného všedního dne pořízeného 4,5 týdne před Olympií.

Kai Greene - trénink zad, ramen a paží 5 týdnů před Mr. Olympia

Shawn Rhoden – trénink hrudníku 3,5 týdne před Mr. Olympia



Roelly Winklaar – trénink stehen 3,5 týdne před Mr. Olympia



Dennis Wolf – trénink stehen 3,5 týdne před Mr. Olympia



Victor Martinez – trénink hrudníku a bicepsu 5 týdnů před Mr. Olympia



Jose Raymond a David Henry – společný trénink zad 4,5 týdne před Olympia Showdown



Jose Raymond – trénink paží 4 týdny před Olympia Showdown



Jose Raymond – sestřih z všedního dne 4,5 týdne před Olympia Showdown

 
 
Přidej na Facebook Přidej na Linkuj Přidej na Vybrali.sme Přidej na Jagg

Verze pro tisk