Wings of Strength PBW Tampa Pro – vítězství pro Victora Martineze

Wings of Strength PBW Tampa Pro – vítězství pro Victora Martineze

Soutěže | 10.08.2014 | Michal Rudzinskyj

Připravil: Karel Šedivý
Použité stránky: flexonline.com, musculardevelopment.com, rxmuscle.com

 


 

Plus výsledky dalších kategorií

Kulturistika do 212 liber

Poslední příležitost vylepšit si bodové hodnocení kvalifikačního žebříčku na Olympia víkend nebo se přímo kvalifikovat nabídla všem profesionálním závodníkům soutěžícím v kategorii open a do 212 liber floridská Tampa. Dvoudenní klání s daty 8. – 9. srpna však postavilo na soutěžní prkna i protagonisty dalších kategorií a tak se na pódiu proháněli sportovci a sportovkyně v divizích kulturistika žen, Fitness, Figure, Bikini, Women´s Physique a Men´s Physique.

Kulturistika open

V kategorii open si rozhodčí hned v semifinálové části do prvního vyvolávání postavili čtveřici ve složení William Bonac, Mohamed Ali Bannout, Max Charles a Victor Martinez. Vzájemné porovnávání vyústilo nakonec v těsný souboj Bonac-Martinez, který ve finálové části těsně proměnil favorizovaný Victor Martinez. K vítězství mu dopomohla větší mohutnost společně s lepší symetrií a vyvážeností. Třetí místo obsadil Mohamed Ali Bannout, pětici nejlepších doplnili Max Charles a Ben White.

Ve dvěstědvanáctce přálo štěstí japonskému závodníkovi. Hidetada Yamagishi se k němu prokousal z prvního vyvolávání, ve kterém se společně s ním objevili Marvin Ward, Tricky Jackson, Thomas Benagli a Cory Matthews. Nejlepší pětici ve výsledkových listinách nakonec zaplnila ve jmenovaném pořadí stejná jména kromě Coryho Matthewse, kterého nahradil pátý Baito Abbaspour.

Kulturistika ženy

V kulturistice žen se nejvíce dařilo Sheile Bleck, zatímco druhé místo si pro sebe vybojovala Jennifer Sedia. Ve třiadvacetičlenném poli, ve kterém závodnice rovněž jako jmenovaní mužští kolegové bojovaly o poslední příležitost ke kvalifikací na Olympia víkend, skončily dále v TOP 5 sestupně Monique Jones, Kahla Bullemor a Melody Spetko.

Fitness ženy

Ve Fitness se na přání rozhodčích do prvního vyvolávání postavily Bethany Cisternino, Kristine Duba a Darrian Tissenbaum. Prvenství nakonec získala Bethany Cisternino, kterou v závěsu následovaly Darrian Tissenbaum, Kristine Duba a čtvrtá a pátá z druhého vyvolávání Somkina Liudmila a Sara Kovach.

Figure

Ve Figure se k vzájemnému porovnávání v prvním vyvolávání dostavilo hned sedm závodnic, kterými byly Jennifer Brown, Andrea Calhoun, Alicia Coates, Wendy Fortino, Kamla Macko, Megan Olson a Latorya Watts. Z vítězství se nakonec radovala Latorya Watts, zatímco na druhém až pátém místě skončily Alicia Coates, Megan Olson, Kamla Macko a Wendy Fortino.

Bikiny fitness

Vizuálně zjemněná kategorie Bikini nabídla divákům šestadvacet krásek, které po vzájemných soubojích zaplnily v poznámkách hodnotících rozhodčích i pořadí v nejlepší pětici. V té se jako první umístila oblíbená India Paulino, druhou až pátou příčku obsadily Bianca Berry, Noemi Olah, Michelle Lewin a Vanessa Campbell.

Women´s Physique a Men´s Physique

Posledními dvěma kategoriemi byly Women´s Physique a Men´s Physique. V té první nastoupil úctyhodný počet šestatřiceti závodnic, který ukázal, jak oblíbenou kategorií se Women´s Physique stala. Na prvních pěti místech skončily vítězná Heather Grace, dále pak Karina Nascimento, Jillian Reville, Teresita Morales a Asha Hadley. V Men´s Physique si nejlépe počínal Sadik Hadzovic, druhé až páté místo obsadili Anton Antipov, Tristan Murray, Emmanuel Banks a Michael Ferguson.

 
 
Přidej na Facebook Přidej na Linkuj Přidej na Vybrali.sme Přidej na Jagg

Verze pro tisk