William Bonac okusil chuť profi vítězství na Golden State Pro

William Bonac okusil chuť profi vítězství na Golden State Pro

Soutěže | 04.08.2014 | Michal Rudzinskyj

Připravil: Karel Šedivý
Použité stránky: bodybuilding.com, musculardevelopment.com, npcnewsonline.com


Ospalou příchuť pohodových prázdnin rozetnula na samém začátku její druhé poloviny další z řady profesionálních soutěží. V otevřené kategorii, která se nám naposledy představila před třemi týdny na Wings of Strength, se tentokrát do kalifornského Sacramenta povedlo pořadatelům na pódium přivést čtrnáct profesionálních kulturistů. V pátečních a sobotních duelech se kromě nich ve stejném počtu představily i zástupkyně kategorie Women´s Physique a také devítka soutěžících ve Women´s Physique Masters.

Již semifinálová část poodhalila kvality jednotlivých závodníků natolik, že společně s jednotlivými vyvoláváními pasovala do role favorita holandského závodníka Williama Bonaca. Ten nakonec poměrně zaslouženě zvítězil a připsal si tak ve svojí kariéře první profesionální triumf. Divákům prezentoval pěknou svalovou kresbu jemně zastřenou tenoučkou vrstvou vody v podkoží. Ačkoliv byl lehce vzdálen svojí formě na letošní Australia GP, kde bral druhou příčku, dokázal kromě slabších břišních svalů nabídnout i řadu silných stránek, kterými byly zejména mohutné paže a výborně připravené hamstringy.

S druhou příčkou si poradil Essa Obaid, který ohromil zejména zadními postoji, které zvýrazňovala nepřehlédnutelná šířka ramen. Ukázková byla i příčně pruhovaná stehna a celkově dobře připravená forma, kterou kazily chybičky v podobě nedostatečně tvrdých gluteálů a menších objemů stehenních svalů. Na třetí místo dosáhl mohutný Manuel Romero, který však nenabídl podobně pěkné svalové proporce jako předchozí dva závodníci. Přesto pro něj tato příčka představuje obrovský úspěch, protože po čtrnáctých, jedenáctých a jednom sedmém místě se jedná v jeho kariéře o zcela průlomové umístění. Pětici nejlepších uzavřeli čtvrtý Mohamed Ali Bannout a pátý Jojo Ntiforo. Za zmínku ještě stojí dvojice ostřílených soutěžních veteránů v podání nevýrazně připraveného Toneyho Freemana a objemově i kvalitativně tentokrát jen v horní polovině těla konkurenceschopného Johnnieho Jacksona, kteří tentokrát stanuli až ve druhé polovině výsledkové listiny na osmém, respektive devátém místě.

Women´s Physique

V kategorii Women´s Physique se po mnohaměsíční soutěžní pauze blýskla Karin Hobbs, která se naposledy objevila na loňské Olympii, kde obsadila desáté místo. Hned při prvním startu letošní sezóny se jí tak povedlo nejen zvítězit, ale získat i právo automatické možnosti startu na zářijové Women´s Physique Showdown. Druhá skončila Jillian Reville, u které se po nepříjemných zdravotních i osobních peripetiích, o kterých se zmíníme na těchto stránkách v jiném příspěvku, jedná o vynikající úspěch. Třetí místo obsadila Heather Grace, pětici nejlepších pak uzavřely Akane Nigro-Ismeal a Jennifer Robinson.

Women´s Physique masters

V masters kategorii Women´s Physique zvítězila rovněž Karin Hobbs a potvrdila tak svoje jednoznačné kvality. Druhé až páté místo obsadily sestupně Heather Grace, Carrie Simmons, Candrea Judd Adams a Leah Johnson.

Na závěr ještě dodejme, že již za pár dnů se můžeme těšit na výsledky z dalšího profesionálního klání, na kterém tentokrát v americké Tampě v Kalifornii v rámci Wings of Strength PBW Tampa Pro budou o nejlepší umístění i přímou kvalifikaci či body do kvalifikačního žebříčku bojovat zástupci a zástupkyně kategorií kulturistika muži open, kulturistika do 212 liber, kulturistika ženy, Fitness, Figure, Bikini, a také Women´s a Men´s Physique.

 
 
Přidej na Facebook Přidej na Linkuj Přidej na Vybrali.sme Přidej na Jagg

Verze pro tisk