Roelly Winklaar zvítězil v Chicagu na Wings of Strength

Roelly Winklaar zvítězil v Chicagu na Wings of Strength

Osmé místo ve dvěstědvanáctce pro Petra Vaniše

Soutěže | 07.07.2014 | Michal Rudzinskyj

Připravil: Karel Šedivý
Použité stránky: bodybuilding.com, facebook.com, flexonline.com, IFBBPRO.com


 

Víkendové klání s daty 4. – 5. července 2014 má za sebou jasného favorita. Na soutěži Wings of Strength zvítězil v kategorii open Roelly Winklaar a jak v semifinálové, tak i finálové části si od hodnotících rozhodčích vysloužil zaslouženou pozici jedničky.

V přípravě mu byl tentokrát oporou nutriční specialista, což na rozdíl od loňska, kdy Roelly postupoval v otázce výživy podle sebe, představovalo vítanou změnu. Před soutěží rovněž zařadil rozdílnou strategii při trénincích, které byly velmi krátké a intenzivní a trvaly vždy jen 30 – 45 minut. Se svým vítězstvím je Roelly podle vlastních slov spokojený a splnil si tak cíl, který dal i svým dětem. Nejenže tak dokázal obhájit loňské vítězství na svojí zcela první soutěži letošní sezóny, ale zároveň se zvládl naplno dostat ze zranění, které si přivodil při jízdě na motocyklu. Třešničkou na dortu je pak navíc zisk přímé kvalifikace na letošní soutěž Mr. Olympia.

Menší radost pak sklízeli zbylí soupeři, jejichž jména ve startovních listinách zaplnila dalších sedmnáct kolonek. Druhé místo obsadil s dosud nejlepším výsledkem v kariéře Jojo Ntiforo, třetí pak získal Essa Obaid, který si od loňska o příčku polepšil. Pětici nejlepších uzavřeli An Nguyen na čtvrtém a Akim Williams na pátém místě.

Kulturistika do 212 liber

Kategorie závodníků s hmotnostním limitem do 212 liber se představila s devatenáctičlenným startovním polem, ve kterém nechyběl ani zdatný český zástupce Petr Vaniš. Po semifinálové části a závěrečných finálových bojích se do pozice jedničky nakonec protlačil Charles Dixon. Vítězství je pro něj cenné hlavně tím, že je zcela prvním v jeho několikaleté profesionální kariéře. Druhé místo získal dříve v open kategoriích soutěžící Hidetada Yamagishi, trojku bral Tricky Jackson. TOP 5 pak doplnili v sestupném pořadí Mboya Edwards a Curtis Bryant. Zmíněný Petr Vaniš nakonec dokázal obsadit slušné osmé místo a na soutěži prezentoval maximum svalové hmoty, kvůli které měl drobné potíže při vtěsnávání se do hmotnostního limitu 96,2 kg.

Kulturistika ženy

Teprve třetí klání sezóny v ženské kulturistice nabídlo i přes utichající zájem o kombinaci ženskosti a absolutního svalového rozvoje pohled na hojný počet devatenácti startujících, mezi kterými zazářila Rita Bello. První závod a triumf sezóny jí přinesl i přímou kvalifikaci na letošní Ms. Olympia. Druhé až páté místo sestupně obsadily Lisa Giesbrecht, Christine Envall, Juanita Blaino a Emery Miller.

Fitness ženy

Ve Fitness v celkovém čtrnáctičlenném startovním poli kralovala Fiona Harris, která tak po dvanáctém místu na loňské Olympii bude mít letos v Las Vegas opět příležitost předvést co nejlepší formu i volnou sestavu. Sestupné pořadí do TOP 5 zaplnily Danielle Ruban, Liudmila Somkina, Amanda Hatfield a Tiffany Chandler.

Figure ženy

Ve Figure se mezi třiatřiceti závodnicemi nejlepšího výsledku od rozhodčích dočkala Cydney Gillon a po zisku prvního triumfu za necelé dva roky trvající aktivní profesionální kariéry se tak může pokusit zabodovat na blížící se Figure Olympia. Do TOP 5 se na zbývajících čtyřech místech umístily Wendy Fortino, Bojana Vasiljevic, Laurie Green a Chaya Boone.

Woman´s Physique

V poslední kategorii Woman´s Physique si přímou kvalifikaci na Olympii vybojovala Leila Thompson a připsala si tak svoje první profesionální vítězství. Nejlepší pětici ze sedmnáctičlenného startovního pole pak zaplnila sestupně jména Jamie Pinder, Sandra Lombardo, Pamela Slemmons a Tammy Patnode.

 
 
Přidej na Facebook Přidej na Linkuj Přidej na Vybrali.sme Přidej na Jagg

Verze pro tisk