New York Pro 2014 - Big Ramy obhájil vítězství v Big Apple

New York Pro 2014 - Big Ramy obhájil vítězství v Big Apple

Lukáš Osladil osmý, Vladimíra Krásová desátá

Soutěže | 18.05.2014 | Michal Rudzinskyj

Připravil: Karel Šedivý
Použité stránky: bodybuilding.com, IFBBPRO.com, musculardevelopment.com


Devastační nájezd těžkotonážníků v kategorii open do sálu Tribeca Performing Arts Centre v New Yorku, místa konání dalšího ročníku prestižní New York Pro, má svého vítěze. Mamdouh Elssbiay alias Big Ramy se v sobotu 17. května představil navzdory tomu, že se do posledního dne spekulovalo o jeho startu kvůli zánětu horních cest dýchacích, který prodělal před dvěma měsíci. Když byla účast více než stotřicetikilového borce v soutěžní formě definitivně potvrzena, musely ostatním závodníkům sklapnout čelisti. Obrovský. Monstrózní. Taková byla první slova zahraničních komentátorů, kteří však hned v druhém sledu neopomněli dodat, že jeho forma nebyla zdaleka stoprocentní a neblížila se k tomu, co předvedl při svém prvním newyorském triumfu. Dennis James dohlížející na jeho přípravu poznamenal, že Big Ramy byl připravený tak na 85%. Přesto dokázal zvítězit, což jen dokresluje, jak těžce porazitelný je egyptský závodník žijící v Kuvajtu.

Druhý skončil neustále se zlepšující Juan Murel, který byl vítězi téměř jediným vážněji konkurujícím soupeřem. To potvrdilo i potvrzující porovnávání, ve kterém se představili pouze tito dva závodníci. Juan nabídl neskutečný vršek, skvělou formu, masivní hrudník, paže a záda, za což sklidil bouřlivou reakci nadšených diváků. Mírnou výtkou byla lehce poddimenzovaná stehna.

Třetí Jonathan Delarosa mohl možná pomýšlet na druhou příčku, musel by však být o něco ostřejší. Silnou stránkou byla kompletní struktura, vadou pak širší a vystouplejší pas. Oproti loňskému ročníku si však o jednu příčku polepšil. Čtvrtý skončil Lionel Beyeke, který naplno nevyužil svůj drtivý naturální potenciál. Nevýrazná forma mu kazila hodnocení zejména v zadních postojích, masivní svalový rozvoj jej však uchránil před pádem na nižší příčky. Pětici nejlepších uzavřel Max Charles. Při svém profi debutu udivil zejména masivní horní polovinou těla s plnými a definovanými svaly, výborným V-tvarem trupu a širokými rameny. K vyváženějšímu dojmu potřebuje ještě nabrat hmotu v oblasti stehen.

Šestý skončil obrovitý Daniel Toth, kterému však nesvědčila nepřesvědčivá volná sestava. Sedmičku bral Michael Kefalianos, jenž předvedl slušnou porci dobře zpracované hmoty s adekvátním vyrýsováním. Osmé místo má nedoceněný jihoafričan Marius Dohne, kterého rozhodčí opětovně přehlíželi a navzdory estetické postavě, úzkému pasu, mohutným deltům, skvělým bicepsům a dobrým stehnům mu nedovolili stanout výše. Patnáctku závodníků pak na výsledkové listině v sestupném pořadí doplnili Constantinos Demetrio (ve starším věku stále zajímavá forma, dobré paže a delty, slabší nohy, nesprávný odstín soutěžní barvy), Sergey Shelestov (absence větších objemů a lepší formy), Akim Williams (profi debut, široká záda, dobrý vršek, horší forma), Jeff Beckham (dobré proporce, potřeba nabrat další hmotu), Henri Pierre Ano (profi debut, méně svalové hmoty avšak dobrý potenciál), Eboni Wilson (dobrý potenciál a stavba těla, slabší stehna, nevýrazná forma) a Saiid Tejan Kamara (druhý a zatím opět nepřesvědčivý start mezi profesionály).

Muži do 212 liber

V lehčí kategorii do 212 liber se rozhořely souboje mezi jednadvaceti profesionály, mezi kterými jasně dominoval Guy Cisternino a Aaron Clark. První z nich nabídl famózní rozvoj stehenních svalů, druhý konkuroval těžce dostižným vrškem. V semifinálové části se zdálo, že se ručičky vah přikloní na stranu Cisternina disponujícího výtečnou formou. V gradujícím finálovém zakončení to však byl nakonec Clark, který dokázal během několika hodin formu ještě vylepšit a svého soupeře nakonec předběhl díky plnějším a tvrdším svalům, které zejména v oblasti horní poloviny těla doznaly ještě zřetelnějších kvalit.

Na třetí místo se prokousal Baito Abbaspour dominující výborným svalovým rozvojem a proporční vyvážeností, kterou kazil horší rozvoj zádové oblasti. Jako jeden z mála profesionálů dokáže i přes širší pas předvést vakuum. Čtvrtý skončil robustní Marco Rivera, jenž nabídl pěkná stehna, masivní záda a dobrou formu, která však přeci jen mohla být dotaženější. Pětici nejlepších doplnil Curtis Bryant udivující plnými svalovými bříšky a tvrdou formou, která mu společně se svalovou separací od hlavy až k patě mohla vynést lepší umístění. Šesté místo obsadil Craig Richardson, který díky vyváženému a nepřehlédnutelnému svalovému rozvoji a zpracování klidně mohl skončit v první pětce. Sedmičku bral Marvin Ward, disponující na svou výšku obrovitými pažemi a delty, jehož forma dominovala v předních postojích, zatímco v těch zadních se ztrácela. Velmi pěkné osmé místo, u kterého se s hodnocením zastavíme, si vybojoval náš zástupce Lukáš Osladil, jenž se dostal hned do druhého vyvolávání. Zaujal výborně zpracovanými vysekanými svaly, vysoce detailními stehny, skvělou bicepsovou pózou a tradičním převalováním hýžďového svalu v bočním postoji. Pokud by skvělou připravenost a kompletní strukturu dokázal předvést i při větší soutěžní hmotnosti, určitě by mohl pomýšlet na vyšší příčky.

Women´s Physique

V kategorii Women´s Physique se v sedmnáctičlenném startovním poli nejlépe prosadila Juliana Malacarne, která si po vítězství na Europa Supershow připsala již druhé letošní profesionální vítězství. Dvojkou se blýskla Shawna Pringle, což je solidní úspěch vezmeme-li v úvahu fakt, že se jedná o její profi debut. Neméně zdatně si za stejné situace počínala i třetí Fabiola Boulanger. Pětici nejlepších doplnily ruská závodnice Olga Beliakova na čtvrtém a holandská reprezentantka Mascha Tieken na pátém místě.

Men´s Physique

V Men´s Physique dominoval Jason Poston, který si během čtyř letošních soutěží kromě druhého místa na letošním Pittsburgh Pro připsal již třetí profesionální vítězství sezóny. Druhý skončil při svém prvním letošním startu Sadik Hadzovic, který se jako malý chlapec společně s rodinou usídlil ve Spojených státech po útěku z válkou zmítané tehdejší Jugoslávie. Třetí příčku, se kterou nakousl letošní sezónu, si vydobyl Matthew Acton, jehož následoval čtvrtý Vincent Fiore a pátý Jonathan Sebastian.

Figure

Ve Figure se na pódiu sešly rovné tři desítky závodnic, ze kterých se do samotného popředí prodrala Camala Rodriguez, pro kterou je letošní sezóna v podobě třetího místa na Figure International v rámci Arnold víkendu a prvního místa na Pittsburgh Pro mimořádně zajímavá. Dvojku si od hodnotících rozhodčích vysloužila Gennifer Strobo, na třetí místo se vyhoupla Laurie Green. O čtvrté a páté místo se sestupně podělily Andrea Calhoun a Beckie Boddie.

Bikini

V kategorii Bikini si do seznamu profesionálních úspěchů první místo připsala Yeshaira Robles a navázala na letošní vítězství v Pittsburghu i vynikající druhé místo na Bikini International. Druhá skončila Ashley Kaltwasser disponující třemi triumfy v předchozích třech letošních kláních. Třetí příčku si odnesla Stephanie Mahoe, za kterou na čtvrté pozici skončila Stacey Alexander a pátá Lacey DeLuca. Na pódium stejně jako před týdnem pořádanou Europa Supershow nastoupila i česká reprezentantka Vladimíra Krásová. Podobně jako v Dallasu, kde získala osmé místo, se ani tentokrát mezi dalšími devětadvaceti závodnicemi neztratila a dokázala skončit v podobě desátého místa v první desítce.

 
 
Přidej na Facebook Přidej na Linkuj Přidej na Vybrali.sme Přidej na Jagg

Verze pro tisk