Europa Supershow 2014 v podání Branche Warrena

Europa Supershow 2014 v podání Branche Warrena

Vladimíra Krásová osmá, Jan Kubík třináctý

Soutěže | 12.05.2014 | Michal Rudzinskyj

Připravil: Karel Šedivý
Použité stránky: bodybuilding.com, IFBBPRO.com, musculardevelopment.com


Texaský Dallas hostil druhý květnový víkend další ze série profesionálních klání, ve kterém tentokrát našli svoje místo nejen zástupci kategorie open, ale i kolegové z dvěstědvanáctky, dále pak kategorie  Women´s Physique, Men´s Physique, Figure a Bikini. Jak už napověděl podtitulek našeho příspěvku, představili se na americkém kontinentu i dva čeští zástupci.

V kategorii open se už před samotnými závody spekulovalo o možném a pravděpodobném vítězi, kterým neměl být nikdo jiný než na domácí texaské půdě bojující Branch Warren. Ten si jako startovní číslo vylosoval jedenáctku a pomyslné dvě jedničky jakoby stvrzovaly už tak slibnou papírovou pozici. Do té reálné se pak přehoupl s prvním semifinálovým vyvoláváním, ve kterém kromě něj stanuli na pódiu i Fouad Abiad, Johnnie Jackson, An Nguyen a Daniel Toth. Na pódiu nabídl famózní tvrdou formu s hojnou vaskularitou zdobící rozsekaná stehna, napruhované hýždě a hustě osvalená záda. Z předního pohledu neměl téměř chybu, mírnou výtkou pak byla méně hlubší definice v zadních postojích a výše umístěný pravý úpon širokého svalu zádového, který jakoby ukazoval na možné zranění. Ačkoliv Branch nenabídl nejlíbivější komplexní figuru a neměl vždy dokonale pod kontrolou břišní stěnu, jeho celková vizáž jej v očích rozhodčích vyslala k hvězdným výškám a připravila mu i lahůdku v podobě tolik potřebné kvalifikace na letošní soutěž Mr. Olympia. Právě o tu musel Branch podle vlastních slov letos po mnoho letech tvrdě bojovat a nic jiného než vítězství pro něj neexistovalo. Uvidíme tedy, zda se mu povede letos předvést lepší, než loňské deváté místo.

Dvojku si z Dallasu odváží Fouad Abiad, který zde nastartoval letošní sezónu. Diváky upoutal tvrdými a symetricky zpracovanými svaly, skvělým vyrýsováním, vánočním stromečkem v oblasti spodních zad, napruhovanými gluteály a majestátnými stehny. Během porovnávání však jeho forma mírně povadla a v porovnání s jedničkou těchto závodů nakonec nestanul na samotné špici, i když by si na nejlepší umístění mohl troufnout bez výčitek a s klidným svědomím.

Trojici nejlepších hráčů doplnil Johnnie Jackson. Tréninkový parťák Branche Warrena nabídl tradičně dobře osvalenou a zpracovanou horní polovinu těla, zejména pak obrovská záda, paže, hrudník a trapézy. K dotaženému vyrýsování nabídl pohledově relativně méně celkové hmoty, dokázal však zapracovat na finálním zpracování stehenních svalů, díky kterým získal tolik potřebnou lepší symetrii.

Čtvrtý skončil JoJo Ntiforo, u něhož se jedná o nejlepší umístění v dosavadní kariéře. Zaujal obrovskými bicepsy, dobrou separací kvadricepsů, tvrdými prsními svaly, kvalitními břišáky a širokými zády společně s celkovou dobrou prezentací na pódiu.

Jak poslední se do nejlepší pětici vmáčkl An Nguyen, který ohromil neuvěřitelnou šířkou ramen podtrženou velmi úzkým pasem a celkovou dobře strukturovanou stavbou těla. Formu mu kazila lehká retence vody v podkoží a méně výrazné břišní svaly. Pokud se mu podaří přidat na hmotě a zlepšit nedostatky, bude do budoucna představovat typ těžce porazitelného závodníka.

Ačkoliv se dostal do prvního vyvolávání, skončil nakonec až šestý Daniel Toth. Nabídl výrazné, mohutné a husté svaly ze všech úhlů pohledu, prezentaci mu pak kazil méně povedený barevný nátěr, širší pas a horší kontrola břišní oblasti. V sestupném pořadí pak na dalších místech celkem třináctičlenného startovního pole skončili Eddy Wilson (perfektní X-tvar trupu), Vladimir Sizov (dobrá tělesná struktura), Sergey Shelestov (slabiny v oblasti hrudníku a zad), Bill Wilmore (celkově menší objemy), Timmy Gaillard, Zaher Moukahal a Malcolm Marshall.

Kategorie do 212 liber

V této kategorii kralovalo na pódiu patnáct borců, ze kterých se do prvního vyvolávání dostali Baito Abbaspour, Thomas Benagli, Guy Cisternino, Cory Mathews, Lorenzo Jones a Moba Edwards. Ve druhém sledu se k vzájemnému porovnávání postavili Shavis Higa, Derik Farnsworth a Kevin Ofurum. Až v tom třetím se ke slovu společně se zbytkem startovního pole dostal náš Jan Kubík. Na pódiu zaujal pěkně stavěnými širokými zády, dobrou formou a pěknými hamstringy v zadních postojích. Zahraniční komentátoři mu pak ze slabin vytkli menší objemy, absenci výraznější tvrdosti a horší barevnou úpravu pokožky. Celková prezentace vynesla nakonec našemu reprezentantovi třinácté místo.

Naopak nejlépe si na pódiu vedl Guy Cisternino, který si první místo vydobyl naposledy před dvěma lety na stejnojmenné soutěži. Zdatným soupeřem mu byl druhý Moba Edwards, třetí místo si odnesl Thomas Benagli. Ačkoliv to zejména při semifinále vypadalo, že se na první místo dostane nadějně vyhlížející Baito Abbaspour, který pod taktovkou Dennise Jamese přestoupil z otevřené kategorie, pozbýval tento závodník během porovnávání dostatek energie, lehce se ztrácel a prezentace mu nakonec vynesla až čtvrtou příčku. Pátý skončil Cory Mathews a dveře do nejlepší pětice tak těsně přibouchl šestému Lorenzu Jonesovi.

Women's Physique, Men's Physique, Figure a Bikini

V centru dění se do světel reflektorů postavilo i šestatřicet zástupců kategorie Men's Physique, šestadvacet závodnic Women's Physique, třicet závodnic ve Figure a čtyřiadvacet v Bikini. Výsledky nejlepších závodníků a závodnic v TOP 5 vám nabízíme v souhrnu níže, opomenout však v širším měřítku rozhodně nelze kategorii Bikini, ve které startovala česká zástupkyně Vladimíra Krásová. Ta si na rozdíl od nevydařeného děleného osmnáctého místa na soutěži Pittsburgh Pro konané před týdnem výrazně polepšila a v Dallasu mezi početnou konkurencí nakonec obsadila krásné osmé místo.

TOP 5 - Women´s Physique TOP 5 - Men´s Physique TOP 5 - Figure TOP 5 - Bikini
1. Juliana Malacarne
2. Sabrina Taylor
3. Beni Bueno Lopez
4. Erica Blockman
5. Desunka Dawson
1. Jason Poston
2. Michael Anderson
3. Denis Gusev
4. Jonathan Sebastian
5. Tyler Stines
1. Ann Titone
2. Allison Frahn
3. Jessica Canty
4. MayLa Ash
5. Megan Wyble
1. Jenee Leger
2. Aly Veneno
3. Michelle Lewin
4. Dayna Maleton
5. Belinda Kiriakou

 
 
Přidej na Facebook Přidej na Linkuj Přidej na Vybrali.sme Přidej na Jagg

Verze pro tisk