Výsledky víkendových soutěží – Arnold Classic Brasil a Emerald Cup

Výsledky víkendových soutěží – Arnold Classic Brasil a Emerald Cup

Šesté místo pro Kateřinu Kyptovou

Soutěže | 27.04.2014 | Michal Rudzinskyj

Připravil: Karel Šedivý
Použité stránky: bodybuilding.com, IFBBPRO.com, musculardevelopment.com

 


 

Víkendová klání přinesla příznivcům profesionálních soutěží další zajímavé rezultáty, jejichž záznamy zaplnily hned čtyři výsledkové listiny. V bojích o medailové pozice i body do postupového žebříčku na letošním Olympia víkendu se tentokrát soupeřilo na dvou amerických kontinentech.

Arnold Classic Brasil

První ze soutěží, Arnold Classic Brasil, se pořádala v brazilském Riu de Janeiru, kam zamířili zástupci kategorie muži open a závodnice v kategorii Fitness. Akce ve městě s více než šestimilionovou populací se konala v kongresovém a expozičním centru Riocentro, které v průběhu 25. – 27. dubna hostilo nejen profesionální a amatérská klání, ale i doprovodné expo. Mezi patnáctkou mužů se na druhém ročníku nejlépe prosadil osmadvacetiletý Steve Kuclo. Ten naposledy úřadoval v Las Vegas na loňské Olympii, odkud si odvezl čtrnáctou příčku. Ačkoliv mu část komentátorů vyčítala neplnohodnotnou připravenost a jeho triumf nebyl podle nich zdaleka přesvědčivý, dokázal díky verdiktům rozhodčích přibouchnut dveře před vítězstvím zbytku osazenstva a získat i šek na rovných 35.000 USD. V závěsu tak jako druhý skončil Juan Morel, pětici nejlepších pak sestupně doplnili Jonathan Delarosa, Lionel Beyeke a ve svých sedmačtyřiceti letech neskutečně dobře připravený Toney Freeman.

Ve Fitness se představilo jedenáct závodnic, z nichž na výsluní vystoupala Bethany Cisternino. Tentokrát se prezentovala lépe než na letošním Arnold víkendu, kde ji o dvě pozice předběhla Regiane Da Silva. Ta si roli přemožitelky protentokrát musela odpustit poté, co inkasovala druhou příčku. Pětici nejlepších závodnic v sestupném pořadí obstaraly Danielle Ruban, Whitney Jones a Ryall Graber.

Emerald Cup

Oči zejména českých fanoušků s napětím očekávaly, jak dopadnou souboje na Emerald Cupu. Ten se konal 26. dubna ve městě Bellevue ve státě Washington a pro všechny příznivce líbivých ženských postav si připravil dvě profesionální lahůdky v podobě kategorií Women's Physique a Figure. V první z nich startovalo šestnáct závodnic a právě mezi nimi zářily i české barvy hájené Kateřinou Kyptovou. Ta se v konkurenci jedněch z nejlepších soupeřek neztratila a dokázala obsadit solidní šesté místo. Z pětice závodnic, které se dokázaly dostat před Katku, se na první místo vyhoupla Sabrina Taylor, která si tak za letošek připsala již druhý profesionální triumf. Za ní následovaly Roxie Beckles, Erica Blockman a Tanji Johnson.

Ve Figure prezentaci formy zvládla nejlépe Dana Ambrose, která si vítězstvím napravila jedenáctou příčku z Arnold víkendu. Jako druhá se v soubojích mezi více než dvěma desítkami žen prosadila dvojnásobná maminka Julie Mayer, třetí až pátou příčku obsadily Wendy Fortino, Sasha Brown a Monica Labriola.


Kateřina Kyptová obsadila šestou příčku

 
 
Přidej na Facebook Přidej na Linkuj Přidej na Vybrali.sme Přidej na Jagg

Verze pro tisk