Na Europa Show of Champions zaúřadoval Justin Compton

Na Europa Show of Champions zaúřadoval Justin Compton

Mladý a dravý Justin Compton ve svých pětadvaceti letech při soutěžní hmotnosti kolem 110 kg dosáhl na svoje první profesionální vítězství.

Soutěže | 14.04.2014 | Michal Rudzinskyj

Připravil: Karel Šedivý
Použité stránky: bodybuilding.com, hardbody.com, musculardevelopment.com


Po pátém místě na loňském Chicago Pro Show, kdy profi kariéru rozjížděl, se tak plným právem může pyšnit cenným triumfem z Europa Show of Champions, které se konalo 11. – 12. dubna.

Na pódiu v americkém Orlandu na Floridě nabídl kvalitní svalovou hmotu doplněnou potřebnou tvrdostí a vysušeností, zvýrazněnou propracovanost stehenních svalů s potřebnými detaily, vynikající hrudník, tricepsy a nejlepší pózu most muscular. Na cestě za vítězstvím jej doprovodila desetitýdenní předsoutěžní příprava, kterou až do puntíku striktně dodržoval. V posledních třech týdnech pak zredukoval množství kardia na polovinu, což konkrétně obnášelo čtyři kardio tréninky týdně po 30 minutách. Díky tomu si dokázal zachovat plné a separované kvadricepsy, které podobnou kvalitu v minulých letech ještě postrádaly. A co na svůj úspěch říká? „Ještě před třemi roky bych ani nepomyslel na to, že budu jednou tam, kde jsem dnes. Ale když jsem v roce 2011 skončil druhý na Junior Nationals, uvědomil jsem si, že ta genetika tam prostě je.“

Útok na první příčku nebyl ale tak snadný, jak by se mohlo zdát. Cestu mu značně zkomplikoval nakonec druhý devětadvacetiletý Jonathan Delarosa. Ani jeho postava nepostrádala vyložené nedostatky, k dobru mu pak sloužilo i od loňské sezóny kvalitně nabraných sedm kilogramů hmoty. Navíc zaujal hustotou svalstva, vynikajícími stehny, obrovskými delty a úzkým pasem. Ačkoliv po semifinálové části byly názory na vítěze rozdílné, musel se nakonec Delarosa poklonit svému přemožiteli, jehož přednosti nakonec převážily. Ačkoliv měl původně startovat až na Arnold Classic Brazil 25. – 26. dubna, rozhodl se nakonec 3. dubna společně s nutričním specialistou Chrisem Acetem zkusit štěstí již v Orlandu.

Trojku si od hodnotících rozhodčích vysloužil Fred Smalls. Jeho umístění se řadí k tomu lepšímu, co ve své kariéře zatím dokázal. Nabídl doposud nejlepší formu a je vidět, že nastavený směr by mohl být zdárným receptem na medailové pozice. O příčku níže skončil maďarský závodník Daniel Toth, který dokázal nabrat spoustu nové svalové hmoty. Pokud ji dokáže ještě zpracovat, bude pro ostatní představovat nepříjemnou hrozbu. Pětici nejlepších z patnáctičlenného startovního pole, za kterou na šestém místě zůstal viset Ben White, uzavřel Eddy Wilson disponující obrovským potenciálem. S podivem bylo diváky akceptováno až sedmé místo, které získal tvrdý a vysušený An Nguyen a zejména osmá příčka, na které stanul jihoafrický závodník Marius Dohne.

Europa Show of Champions – první vyvolávání

Orlando nabídlo divákům i další tradiční soutěžní kategorie, ve kterých se tentokrát představili zástupci v kategoriích Woman’s a Men’s Physique a rovněž závodnice startující v kategorii Bikini. Ve Woman’s Physique dominovala Frances Mendez a profesionální kariéru tak konečně ozdobila prvním místem. Druhá skončila Joele Smith, pozici trojky si odnesla Leonie Rose. Čtvrté a páté místo pak obsadily Danielle Reardon a Gloria Faulls. Mužští zástupci této kategorie a jejich vzájemné zápolení vyneslo do výšin Jasona Postona, který si podobně jako jeho kolegyně připsal první profesionální triumf. Druhý skončil Michael Anderson následovaný Michaelem Fergusonem. Pětku nejlepších doplnil čtvrtý Steve Mousharbash a pátý Jeff Seid. V Bikini se tentokrát blýskla vítězná Sarah LeBlanc, která tak navázala na svou první profesionální výhru z letošního St. Louis Pro. Pozici dvojky obstarala Lacey DeLuca, třetí až pátou příčku obsadily sestupně Jessica Arevalo, Dayna Maleton a Stephanie Mahoe.

 
 
Přidej na Facebook Přidej na Linkuj Přidej na Vybrali.sme Přidej na Jagg

Verze pro tisk