Jose Raymond ovládl New Zealand Pro

Jose Raymond ovládl New Zealand Pro

Na vynikajícím druhém místě Petr Vaniš!

Soutěže | 15.03.2014 | Michal Rudzinskyj

Připravil: Karel Šedivý
Použité stránky: bodybuilding.com, facebook.com, IFBBPRO.com


Skvělých úspěchů v kulturistice a fitness není nikdy dost a pro naši republiku to platí dvojnásob. Poslední dobou se k nemalé radosti fanoušků stále více daří i několika novým českým profesionálům, ke kterým patří i český závodník Petr Vaniš.

Jednačtyřicetiletý reprezentant dokázal v roce 2011 získat čtvrté místo na Sacramento Pro a místo třetí na Iowa Pro, šestnáctou příčku si pak odnesl z Olympia víkendu 2012. Po soutěžní pauze v roce 2013 se zakousl do profesionální sezóny opravdu s chutí a v sobotu 15. března v Aucklandu na Novém Zélandu nastoupil proti dalším šesti soupeřům v kategorii do 212 liber, mezi kterými našel jen jediného přemožitele. V tomto směru nestačil pouze na výborně připraveného Jose Raymonda, pátého z letošního Arnold Classic 212. V cestě za finálním úspěchem podstoupil Petr Vaniš i doposud nejtvrdší přípravu v kariéře, ve které posledních devět dnů držel příjem sacharidů na nule. S cukrováním začal při váze 93,7kg, přičemž vážení přímo na hotelu obstaral samotný promotér soutěže a bývalý profesionální kulturista Moe El Moussawi. Na dalších místech pak sestupně skončili Mike Debenham z Austrálie a dále novozélandští závodníci Salah Ibraham, Sam Mohammad, Teina O'Malley a Joe Ulberg.

Bikiny

S kláním v mužské kategorii se na pódiu reprezentovalo i jedenáct závodnic v kategorii Bikini. Mimochodem právě v Aucklandu se 20. března 2010 konalo v rámci New Zealand Pro historicky vůbec první klání v této kategorii a samotná soutěž byla velice skromná – na pódiu se představily pouze tři soutěžící (Sonia Gonzales, Natalie Pennington a Khang Nguyen). Ale zpět do současného Aucklandu, kde v sobotním souboji nejlépe obstála vítězka letošního Bikini International (Arnold Classic) Ashley Kaltwasser. Na druhém místě ji následovala Stacey Alexander, příčku třetí ozdobila India Paulino. Pětici nejlepších uzavřely Jade MacKinnon a Sheena Martin.

Petr Vaniš


 
 
Přidej na Facebook Přidej na Linkuj Přidej na Vybrali.sme Přidej na Jagg

Verze pro tisk