Shawn Rhoden zvítězil na Australia Grand Prix

Shawn Rhoden zvítězil na Australia Grand Prix

Včetně výsledků Figure a Bikini

Soutěže | 10.03.2014 | Michal Rudzinskyj

Připravil: Karel Šedivý
Použité stránky: bodybuilding.com, flexonline.com


Sobotní večer s datem 8. března australského času se v Melbourne představila třináctka profesionálních závodníků v otevřené kategorii, aby zde svedli souboje o důležité body potřebné do postupového žebříčku na Mr. Olympia a rovněž o odměny v celkové výši 25.000 USD. Současně s mužskými kolegy se zde představilo i deset zástupkyň kategorie Figure a třináct závodnic kategorie Bikini, kde se shodně soutěžilo o částku 6.000 USD.

První příčku v kategorii open si zcela zaslouženě v tomto startovním poli připsal favorit soutěže Shawn Rhoden, který se zde představil s téměř zachovanou formou z před týdnem pořádaného Arnold Classic, kde po tuhých soubojích skončil druhý za Dennisem Wolfem. Na druhé místo odsunul výborně připraveného Williama Bonaca, startujícího v sezóně 2013 pouze jednou a to na pražském EVL's Prague Pro, kde obsadil páté místo. Třetí příčku bral Evan Centopani, jenž letošní sezónu načal pátým místem na Arnold Classic. Překvapením, avšak vzhledem k umístění na Arnold Classic ne až tolik velkým, bylo čtvrté místo Branche Warrena. Texaský dříč známý svými brutálními tréninky dokázal za sebou z nejlepší šestice zanechat pouze Edwarda Nunna na pátém a Freda Smallse na místě šestém.

V kategorii Figure se jako horká kandidátka na vítězství již od začátku jevila Candice Keene. Favoritka soutěže, která před týdnem zvítězila při absenci Nicole Wilkins a Erin Stern na Arnold Figure International, si u protinožců nakonec připsala na svoje konto další z řady profesionálních vítězství, zdobících její kariéru. Druhá za Candice Keene podobně jako v Columbu skončila Heather Dees, příčku třetí pak obsadila osmá ze jmenovaného klání Ava Cowan. Čtvrté místo si odnesla Amanda Doherty, TOP 5 uzavřela Larissa Reis.

V Bikini si po první příčce sáhla taktéž favoritka této kategorie a současně i vítězka letošního Arnold Bikini International Ashley Kaltwasser. Stacey Alexander po pátém místě v Columbuse dosáhla na viditelně lepší pozici v podobě druhé příčky, podobné osvěžení pak nepochybně přivítala i třetí India Paulino, které představení v Columbuse vyneslo šestou pozici. Pětici nejlepších uzavřely čtvrtá Amy Wright a pátá Jade MacKinnon.

 
 
Přidej na Facebook Přidej na Linkuj Přidej na Vybrali.sme Přidej na Jagg

Verze pro tisk