Tijuana Pro 2013 pod taktovkou Dextera Jacksona

Tijuana Pro 2013 pod taktovkou Dextera Jacksona

Nikola Weiterová devátá v Bikini

Soutěže | 19.11.2013 | Michal Rudzinskyj

Připravil: Karel Šedivý
Použité stránky: bodybuilding.com, musculardevelopment.com


Mexické město Tijuana ležící na mexicko-americké hranici hostilo v sobotu 16. listopadu nejen účastníky poslední mužské profesionální soutěže letošní sezóny. Hlavním magnetem klání byl především papírově zdatný Dexter Jackson, ale i profesionální závodnice v kategorii Bikini, ve které startovala i slovenská závodnice Nikola Weiterová. Finanční motivaci představovalo 25.000 amerických dolarů v případě mužské kategorie, závodnice na nejlepších příčkách si pak mezi sebe mohly rozdělit zhruba o polovinu méně.

Soutěž sama o sobě nebyla v případě mužské kategorie zrovna početná, o čemž více než výslovně hovoří čísla. Kromě Dextera Jacksona se totiž do vzájemných soubojů původně připojili jen další čtyři závodníci a pouhé pětičlenné startovní pole až na poslední chvíli doplnili dva mexičtí závodníci. Vítězem se nakonec stal zcela jednoznačně Mr. Olympia z roku 2008 Dexter Jackson. Na pódiu se přitom předvedl ve výborné formě. Ostrost jeho detailů a kvalita nabízené hmoty by obstála i na daleko lépe obsazenější soutěži, což Dexter okomentoval těmito slovy: „Víte, můj postoj je takový, že to dělám pro sebe. Nedělám to pro nikoho jiného. A taky proto, abych si byl jistý, že mám krytá záda.“ Narážel tím na skutečnost, že si řada lidí mohla myslet, že poleví v dietě, přijde hůře připravený a přesto díky jménu a oblíbenosti zvítězí. Dexter ovšem nic takového nepřipustil, protože nechtěl nechat nic náhodě a svůj úspěch na další profesionální soutěži, kterých vyhrál již devatenáct, tak ohrozit.

Druhý skončil mohutný švédský závodník Martin Kjellstrom, žijící již nějaký čas ve Spojených státech. Letos se objevil také na Arnold Classic Europe, kde získal čtrnáctou příčku, a divákům se představil i v srdci Evropy na EVL´s Prague Pro, odkud si odvezl dvanácté místo. Třetí skončil Kevin Ofurum, který coby profesionál soutěží první sezónu. Pětici nejlepších uzavřeli čtvrtý Manuel Lomeli a pátý Alfredo Azpeitia.

Téměř dvacetičlenné startovní pole v kategorii Bikini ovládla Crystal Matthews, která si tak zároveň připsala zisk prvního profesionálního vítězství. Ačkoliv podle vlastních slov v něco tak úžasného nedoufala a do soutěže šla jen s cílem udělat maximum, nakonec si díky svému mexickému triumfu bude moci stoupnout i vedle nejlepších profesionálních závodnic planety na Bikini Olympia v roce 2014. Tuto šanci rozhodně hodlá využít, neboť jde o splněný sen. Druhé místo zvládla Jessica James, třetí příčku obsadila Dayna Maleton. Slovenská závodnice Nikola Weiterová obsadila pěknou devátou příčku a její letošní soutěžně bohatou sezónu kromě dalších umístění zdobí i třetí místo z EVL´s Prague Pro.

Muži:

 1. Dexter Jackson
 2. Martin Kjellstrom 
 3. Kevin Ofurum 
 4. Manuel Lomeli 
 5. Alfredo Alvarez 
 6. Grigori Atoyan 
 7. Juan Elizondo

Bikiny

 1. Crystal Matthews
 2. Jessica James 
 3. Dayna Maleton 
 4. Ashriel Osgood 
 5. Lorena Bucio 
 6. Belinda Kiriakou 
 7. Cristy Mendivil 
 8. Edna Olivas 
 9. Nikola Weiterova 
 10. Deborah Goodman 
 11. Marisol Lara 
 12. Brittany Gaylord 
 13. Simone Sinclair 
 14. Ronda Porter 
 15. Christy Cook 
 16. Nataly Banuelos 
 17. Michelle Mein

 
 
Přidej na Facebook Přidej na Linkuj Přidej na Vybrali.sme Přidej na Jagg

Verze pro tisk