MS v klasické kulturistice 2013 - den 2. (semifinále)

MS v klasické kulturistice 2013 - den 2. (semifinále)

Dnes kolem desaté hodiny ve sportovní hale v rakouském Sankt Pölten začaly semifinálové boje.

Soutěže | 16.11.2013 | Michal Rudzinskyj

Text: Matěji Ryšavý

 


 

Jako první přišli na řadu borci do 168 cm, jejichž kategorie čítala 8 závodníků. Nutno řáci, že ač ne počtem, ale připraveností závodníků, byla tato kategorie slušně našlapaná. Nad ostatními ovšem vycnívali 4 kulturisté, kteří si to pravděbodobně rozdávali v prvnim porovnávání o medailové příčky. Druhé vyvolávání bylo neméně zajímavé, protože do finále postupuje z každé kategorie 6 závodníků, a tak se bojovalo o zbývající 2 postupová místa.

Druhá kategorie kulturistů do 171 cm byla naplněna 10 závodníky, kteří předvedli slušné formy. Avšak čtveřice kulturistů v prvním vyvolávání byla, co se týká formy, jednoznačně o krok před zbytkem startovního pole, a tak jsme viděli finálovou čtveřici, která byla doplněna dvěma borci dle výběru rozhodčích.

Třeti kategorie do 175 cm byla pro českého fanouška jednoznačně nejatraktivnější a nejnapínavější, neboť se v ní objevili dva čeští juniorští mistři světa Lukáš Topinka a Tomáš Horák. Oba závodníci to měli již v úvodu velmi obtížné, protože museli kvůli počtu 21 závodníků projít eliminací, což se oběma klukům bez problémů podařilo. Ihned po eliminaci přišli jejich boje v semifinálové patnáctce. Nutno říci, že v této kategorii bylo velmi mnoho skvěle připravených a symetrií obdařených kulturistů. Skvěle začal Tomáš Horák, jenž se objevil v prvním vyvolávání, ve kterém působil skvělým dojmem, svým tvarem jednoznačně zaujal všechny přihlížející, na pódiu působil plným a ostrým dojmem a jeho čelní a zádové pózy byly úžasné a hříchem by bylo nezmínit jeho skvostné bicepsy, kterými drtil soupeře. V podstatě nikdo nepochyboval o tom, že by měl být ve finále, protože dle mého názoru je prototypem klasického kulturisty. K druhému porovnávání nastoupil dvojnasobný juniorský mistr světa Lukáš Topinka. Lukáš předvedl fantastickou formu, troufám si říci, že svou žvotní. Jeho základní postoj, kterému dominovaly neuvěřitelně objemná stehna, za které by se nemusel stydět ani leckterý profesionál, byl obdivuhodný. Lukáš působil na pódiu úžasně ostrým dojmem a svalstvo jeho hamstringů a hýžďových svalů dle meho názoru nemělo konkurenci v celé kategorii. Lukašovi však neuverřtelně objemné nohy lehce kazily dojem z šířky latisimu, nic méně jejich propracovanost byla genialní a  jednoznačně bojoval o postup do finále. Avšak k našemu překvapení a k překvapení státního trenéra Tomáše Bureše, bude ve finále chybět. Nicméně české fanoušky může těšit fakt, že ve finále máme Tomáše Horáka, který se zítra od dvou hodin popere o jeden z cenných kovů. Skláníme se před výkonem obou borců a Tomášovi přejeme, ať to v neděli cinkne.

Další kategorie do 180 cm nebyla tak obsazená co do počtu závodníků, ani co se týka forem jednotlivých borců. Nicméně mezi 15 soutěžícími dominovali jednoznačně svými formami 4 borci, kteří nechyběli v prvním semifinálovém vyvolávání a ti si to pravděpodobně v nedělním finále rozdaji o medaile.

Poslední kategorie nad 180 cm byla jednoznačně nejobsazenější co do počtu závodníků, tak i co se týká forem jednotlivých borců. Tato kategorie nás taktéž velmi zajímala, protože mezi 27 zavodníky se objevil i český závodnik Boris Orava, který přešel do semifinálové 15 přes eliminaci. Boris předvedl nádhernou formu. Na jeho základní postoj, kterému dominovala nádherně stavěna horní polovina těla, byla radost pohledět a nutno dodat, že dolní končetiny nijak nezaostávaly. Tato kategorie byla tak neskutecně našlapaná a závodníci v ní byli tak kvalitní, že se Boris bohužel do finále neprobojoval. Za zmíňku ještě stojí účast slovenského obhájce titulu mistra světa z loňského roku Luboše Maliňáka, který stejně jako vloni předvedl formu, která ho posunula do nedělního finale.

Drzime pěsti Tomášovi Horákovi a před výkonem a formou Lukáše Topinky a Borise Oravy se klaníme.

VIDEO SESTŘIH Z DNEŠNÍHO SEMIFINÁLOVÉHO DNE ZDE!

 
 
 

Související články

MS v klasické kulturistice 2013 - den 1.
 
Přidej na Facebook Přidej na Linkuj Přidej na Vybrali.sme Přidej na Jagg

Verze pro tisk