Jan Páleniček zvítězil na Mr. Natural Olympia 2013

Jan Páleniček zvítězil na Mr. Natural Olympia 2013

24letý, velmi úspěšný, naturální bodybuilder, který sbírá úspěchy i na poli fitness, má na svém kontě již velkou řádků úspěchů.

Soutěže | 09.11.2013 | Matěj Ryšavý

Text: Matěj Ryšavý


Ten největší si však připsal v sobotu 9. listopadu 2013 v americkém San Diegu na soutěži Mr. Natural Olympia, kde zvítězil ve své kategorii Open Men Class!

Jan už od mala měl velkého sportovního ducha a téměř žádná sportovní aktivita mu nebyla cizí. K činkám se Honza dostal jako 16letý teenager, při studiu na SOŠ veterinární v Kroměříži. Posilovnu měl hned naproti škole, a tak po celodenním studiu chodil uvolňovat stres do místní činkárny. Honza se hned v začátcích oblokoval těmi správnými lidmi, neboť jeho první sparing partnerem se stal Jiří Tkadlčík, který nyní patří mezi českou špičku v silovém trojboji.

K závodění Honzu dostal zkušený Jindřich Šejba, který se ho jako mladého a plachého hocha ujal a dodal mu potřebné sebevědomí v přípravě na naturální soutěže.

První cenný úspěch přišel v roce 2008, kdy Honza vyhrál mistrovství světa v naturální kulturistice. V tomto roce již kulturistika a škola zaplňovaly téměř všechen jeho volný čas. Přišlo mnoho dalších cenných úspěchů, z nichž za zmínku stojí např. 2. místo ze soutěže ve spojených státech v kategorii Open Men Medium. Jak sám Honza říká, je pro něho daleko lepší pocit, když za sebou nechá deset o mnoho let starších závodníků z různých koutů světa, než když se stane mistrem svět a za ním jsou pouze 4 závodníci.

Jan Páleniček je nejenom skvělým naturálním kulturistou, ale i velmi zdatným fitnessákem. V roce 2011 se zúčastnil mnoha soutěží, jako nejprestižnější však vnímá vítězství na naturální Olympii v kategorii fitness, k němuž přidal skvělé 2. místo v kulturistice mužů.

Ten největší a troufnu si říci životní úspěch, si však připsal v sobotu 9. listopadu 2013 v americkém San Diegu na soutěži Mr. Natural Olympia, kde zvítězil ve své kategorii amatérském Open Men Class! Honza se tím pádem postavil ještě do souboje o absolutního vítěze celé amatérské naturální Olympie, ale v tomto souboji již podlehl zkušenějšímu australskému soupeři.

Nicméně zaznamenal obrovský úspěch na poli naturální kulturistiky a naznačil tak, že amatérská divize naturální kulturistiky začíná být malá. Kdo ví, třeba ho už co nevidět uvidíme v profesionální divizi, ba dokonce možná i někdy v budoucnu IFBB.

Honzovi touto cestou za celý Svět kulturistiky gratulujeme a přeje mnoho štěstí a úspěchů, jak na poli sportovním, tak i v osobním životě.

Nyní se ale můžete podívat na rozhovor, který nám poskytnul na ME v Karlových Varech, kde hovoří o svých soutěžních plánech.

VIDEO NAJDETE ZDE

 
 
Přidej na Facebook Přidej na Linkuj Přidej na Vybrali.sme Přidej na Jagg

Verze pro tisk