Vítězství na EVL's Prague Pro si připsal Kai Greene

Rozsáhlá reportáž Karla Šedivého a k tomu 1690 fotografií!!!

Soutěže | 22.10.2013 | Michal Rudzinskyj

Připravil: Karel Šedivý

Čeští, slovenští, ale i další fanoušci měli v sobotu 19. října jednu z dalších nemnoha příležitostí podívat se na řadu nejlepších profesionálních kulturistů současnosti. Již podruhé se totiž v České republice konala soutěž EVL's Prague Pro, jejíž pořadatelé dokázali do Prahy podobně jako při prvním ročníku dostat množství špičkových profesionálních závodníků a závodnic. Ti zde soutěžili v otevřené mužské kategorii, v kategorii do 212 liber a v kategorii Bikini. Současně se zde odehrávaly i souboje na amatérské úrovni v kategorii Bikini.

Bikiny fitness do 163 cm - FOTOGALERIE

Zatímco semifinálová část se odehrávala v menší Incheba Aréně, ve které probíhalo i doprovodné expo s řadou známých tváří z oblasti kulturistiky a fitness, finálový večer našel svoje místo v divácky hojně obsazené přilehlé TipSport aréně. Úlohy konferenciérů se zhostil Leoš Mareš, kterému sekundoval sedmý z Europa Super Show 2010 Markus Rühl. Po zaznění státní hymny České republiky přišly na řadu závodnice soutěžící v Amateur Bikini Olympia, které se zde prezentovaly ve třech bohatě obsazených výškových kategoriích do 163 cm, do 168 cm a nad 168 cm.

Bikiny fitness do 168 cm - FOTOGALERIE

Bikiny fitness nad 168 cm - FOTOGALERIE

Z českých závodnic dokázala do nejlepších umístění promluvit pouze Maria Pomerantseva, které v kategorii do 168 cm skončila čtvrtá a medailová pozice jí tak unikla jen o jednu příčku.

Boj o absolutní vítězku v kategorii bikiny fitness - FOTOGALERIE

Bikiny Pro - FOTOGALERIE

V profesionální divizi Bikini se pak divákům představilo pouze šest závodnic, ve kterých startovala i slovenská závodnice Nikola Weiterová a česká zástupkyně Vladimíra Krásová. Zatímco první jmenovaná skončila na bronzové pozici, česká závodnice dokázala obsadit příčku nejvyšší a před domácím publikem zvítězit. Po loňském triumfu na EVL's Prague Pro v podobě absolutního vítězství mezi amatérskými bikini závodnicemi a po třech dalších profesionálních kláních tak tentokrát při svojí čtvrté profi soutěži dosáhla na vůbec první profesionální vítězství ve sportovní kariéře.

Muži 212 liber - FOTOGALERIE

Ve 212 byl za téměř jasného favorita a předpokládaného vítěze soutěže považován první z letošní Olympie Showdown Flex Lewis. I když mu někteří ze šestnáctičlenného startovního pole byli více než slušnými soupeři, role šampiona se nakonec zhostil na jedničku a poměrně přesvědčivě dokázal zvítězit. V této kategorii startovali i tři závodníci s českými jmény, kterými byli nakonec osmý Jan Kubík, který v profi divizi startoval vůbec poprvé, dále desátý Michal Menšík a dvanáctý Lukáš Osladil. Právě Osladil soutěžící s velice pěknou formou se podle mnoha názorů měl umístit na daleko lepším místě a jeho pátý profesionální start v kariéře je tak pro něj nepochybně poznamenaný velkým zklamáním.

Kulturistika open - FOTOGALERIE

V kategorii Open byl za papírového favorita považován Kai Greene a bylo by téměř neuvěřitelné, pokud by tři týdny po druhém místě na letošním Mr. Olympia nedokázal při absenci Phila Heatha zvítězit, což se mu nakonec podařilo. Druhý skončil esteticky stavěný Dexter Jackson, bronz bral Branch Warren. V kategorii se sedmnácti startujícími závodníky se prezentovali i čeští reprezentanti Dalibor Hájek a Tomáš Bureš. Profesionálně zkušenější Tomáš Bureš, který má za sebou několik startů v profi divizi (jmenujme například sedmé místo na New York Pro 2012) však nakonec nedokázal výrazněji zasáhnout do konečných výsledků a skončil patnáctý. Jeho český spolubojovník Dalibor Hájek dokázal po patnáctém místě na letošním New York Pro a statisticky druhém profi startu tentokrát vyšplhat na pěknou devátou příčku.

Divácky atraktivní soutěž nabitá spektakulární podívanou a vysokými finančními prémiemi pro nejlepší závodníky by se měla do Prahy vrátit opět za necelý rok. Níže najdete výsledky všech profesionálních kategorií a shlédnout můžete rovněž bohatou fotogalerii dokumentující formy jednotlivých startujících.