Arnold Classic Europe – Phil Heath potvrdil kvality z Olympie

Arnold Classic Europe – Phil Heath potvrdil kvality z Olympie

Plus výsledky kategorie Fitness

Soutěže | 13.10.2013 | Michal Rudzinskyj

Připravil: Karel Šedivý
Použité stránky: bodybuilding.com, IFBBPRO.com


Hvězdné obsazení v podobě řady závodníků startujících na letošní Olympii a více než zajímavé finanční prémie – přesně takové bylo soutěžní klání Arnold Classic Europe, které se 11. – 12. října konalo ve španělském Madridu.

Vystoupení těch nejlepších v podobě sladké tečky k již tak výtečnému Olympijskému menu se v předchozích dvou letech podávalo fanouškům prostřednictvím soutěže Sheru Classic pořádané v Indii. Roky 2011 a 2012 spojené s touto soutěží jsou však pro otevřenou kategorii již minulostí. Druhá nejlidnatější země na světě bude totiž letos 26. – 27. října ve městě Pune hostit „jen“ zástupce 212 a kategorii Bikini.

Kategorie open tak tentokrát cestovala do Madridu, aby zde pod přísným drobnohledem s důrazem zejména na dvojici Kai Greene – Phil Heath absolvovala boje o nejlepší umístění a odměny v celkové výši 100.000 USD. I když zde byla šance, aby Kai Greene svému největšímu rivalovi oplatil prohru z Las Vegas, nakonec se opět musel spokojit s druhým místem. „Okopírované“ pořadí z Olympie pokračovalo i u dalších dvou míst. Na třetím skončil Dennis Wolf, na čtvrtém Shawn Rhoden. Pátou příčku bral Victor Martinez, který na Arnold Classic v Madridu v roce 2011 zvítězil a pak se na dlouho musel soutěžně odmlčet kvůli mnohokrát reportovaným vízovým nesrovnalostem. Na šestém až desátém místě se pak v celkově devatenáctičlenném startovním poli umístili Roelly Winklaar, Toney Freeman, Brandon Curry, Lionel Beyeke a Fred Smalls.

V kategorii Fitness se ve třináctičlenném startovním poli vývoj soutěžního dění očekával především s ohledem na Oksanu Grishinu jakožto loňskou vítězku. Vynikající ruská závodnice však svůj úspěch tentokrát nezopakovala a skončila druhá, přičemž na první místo před sebe pustila Tanji Johnson. Tu přitom na letošní Olympii dokázala porazit. Třetí skončila Regiane Da Silva, která na stejnojmenné loňské soutěži skončila pátá. Čtvrté místo obsadila Whitney Jones, páté Myriam Capes a šestici nejlepších uzavřela Natalie Planes.

 
 
Přidej na Facebook Přidej na Linkuj Přidej na Vybrali.sme Přidej na Jagg

Verze pro tisk