Výsledky Olympia Showdown, Figure a Physique

Výsledky Olympia Showdown, Figure a Physique

Zvítězili Flex Lewis, Nicole Wilkins, Dana Linn Bailey a Mark Anthony Wingson

Soutěže | 09.10.2013 | Michal Rudzinskyj

Připravil: Karel Šedivý
Použité stránky: bodybuilding.com, flexonline.com, IFBBPRO.com

 


 

Olympia Showdown

V tlačenici o nejlepší umístění v kategorii do 212 liber se odvíjely již ze samého počátku souboje, jejichž náročnost odpovídala soutěžní připravenosti jednotlivých závodníků. Více než jasně pak hovořilo první semifinálové vyvolávání, do kterého nastoupili Flex Lewis, Kevin English, Jose Raymond a David Henry. Na pokyn rozhodčích museli opakovaně měnit místo na kterém stáli za jiné a kromě vzájemných porovnávání předváděli třikrát až čtyřikrát povinné postoje.

V tuto chvíli ještě nebylo zdaleka o možném vítězi jednoznačně rozhodnuto a konečný verdikt čekal až na nadcházející finále. Právě při něm pak postupně nabralo na otáčkách další hodnocení včetně pózingu a ze záznamů hodnotících rozhodčích tak v průběhu večera postupně vzešel budoucí šampion, který za sebou zanechal zbylých jedenáct závodníků. Na první místo se nakonec poměrně přesvědčivě probojoval James Lewis a potvrdil tak roli úřadujícího šampiona, které se zhostil vítězstvím na loňském ročníku. Disponoval výborně stavěnými liniemi, žádaným vyrýsováním zejména v oblasti gluteálů a pěkně zpracovanými svalovými partiemi hodné vzhledu opravdového šampiona. Objemově byl na tom ještě lépe než loni a svoje vítězství okomentoval na pódiu s pokorou, přičemž prohlásil, že nadále zůstává pokorným šampionem.

Druhé místo obsadil David Henry, prezentující se plnými a pěkně zaoblenými svaly, jejichž vzhled umocňovalo dotažené vyrýsování. Třetí Kevin English sice nabídl slušnou formu, ale menší objemy, než na jaké jsme u něho byli doposud zvyklí. Navracející se šampion z let 2009 – 2011 tak po soutěžní pauze neuspěl ve svých predikcích ohledně zisku dalšího titulu a na splnění svého cíle si bude muset počkat do další soutěžní sezóny.

Na čtvrtém místě se umístil nejmenší závodník z celého startovního pole Jose Raymond disponující impozantními objemy, které však postrádaly kvalitnější soutěžní připravenost. Pátý Eduardo Correa se dostavil na pódium s plnými, tvrdými a vysekanými svaly. Ačkoliv jeho celkové struktuře nic nescházelo, nedokázal s ní obstát oproti lépe stavěným borcům. Finálovou šestku uzavřel výborně fyzicky disponovaný Sami Al Haddad, který však postrádal větší svalovou plnost, se kterou se prezentoval na předchozích kláních.

Figure Olympia

Nástup osmnáctičlenného startovního pole se od prvních chvil odvíjel v napjatém očekávání toho, co si pro letošek přichystaly jednotlivé závodnice. Zvláštní pozornost se pak soustředila na dlouholeté soutěžní rivalky Erin Stern a Nicole Wilkins, které byly podle očekávání vybrány mezi nejužší adeptky na zisk titulu Figure Olympia. Stranou pozornosti nezůstala ani loňská bronzová Candice Keene.

Už v prvním vyvolávání během semifinále se do vzájemných soubojů opřely Heather Dees, Mallory Haldeman, Candice Keene, Nicole Wilkins a Erin Stern. Mnohé napovědělo i závěrečné porovnávání, které kromě Mallory Haldeman bylo ve stejném složení. Erin Stern a Nicole Wilkins při něm byly umístěny ve středu a bylo tak zřejmé, že rozhodčí mezi nimi vybírají budoucí letošní jedničku. Zatímco úřadující šampionka Erin Stern nabídla víceméně standardní soutěžní připravenost s atletickou postavou, Nicole Wilkins ve spolupráci s trenérem Hanym Rambodem předvedla na rozdíl od dřívějška poněkud odlišnou formu. Disponovala větším množstvím svalové hmoty ozdobené výraznějším vykreslením, která byla nanesená v příjemně souměrných a estetických liniích. Ačkoliv ani Candice Keene příliš neztrácela, nakonec se trio nejlepších závodnic umístilo v sestupném pořadí Nicole Wilkins, Erin Stern a Candice Keene. Čtvrtou příčku obsadila Heather Dees, pátou  Mallory Haldeman a šestici nejlepších zakončila Ann Titone.

Nicole Wilkins, kterou jako každý rok i letos přišla do hlediště podpořit řada rodinných příslušníků, získala titul Figure Olympia již potřetí a momentálně tak vede před Erin Stern, jejíž úspěchy zdobí o jeden jmenovaný titul méně. V rozhovoru po vítězství se vyznala z toho, že trénovala velice svědomitě a tvrdě a do přípravy dala svoje maximum.

Women's physique a Men's Physique

Kategorie Women's a Men's Physique se letos v Las Vegas představily divákům vůbec poprvé. Šestnáctka žen a rovný počet mužů bojovala ve svých divizích o historicky první titul z Physique Olympia Showdown a nabídla zajímavou podívanou na atraktivní fyzické fondy jednotlivých účastníků, kteří se na pódiu prezentovali. U obou kategorií je kladen důraz na pěkně formovanou postavu s klasickými liniemi bez nadměrně rozvinutých svalů nesoucích jen přiměřenou stopu po potřebném vyrýsování.

V kategorii Women's Physique se v prvním vyvolávání dostala do pozornosti rozhodčích Dana Linn Bailey, Tycie Coppett, Sara Hurrle, Patricia Mello a Toni West. Jednou z favoritek byla i Dana Linn Bailey, která se v závěrečném porovnávání ve složení Dana Linn Bailey - Tycie Coppett - Sara Hurrle prokousala ve velice těsném souboji až na samý vrchol a stala se vítězkou. Na druhém místě skončila Tycie Coppett a bronz získala Sara Hurrle. Pětici nejlepších uzavřely čtvrtá Toni West a pátá Patricia Mello.

V Men's physique se do prvního vyvolávání dostali Matthew Acton, Tyler Anderson, Jeremy Buendia, Sadik Hadzovic, Jason Poston a Mark Anthony Wimgson. Formy jednotlivých borců byly natolik vyrovnané, že si rozhodčí po druhých a třetích vyvoláváních pozvali na pódium část závodníků z prvního porovnávání ještě jednou. Na výsluní se nakonec probojoval a první titul z Olympia Physique Showdown získal Mark Anthony Wingson. Druhý skončil Jeremy Buendia, třetí Matthew Acton. Pětici nejlepších pak uzavřeli Sadik Hadzovic a Jason Poston.

 
 
 

Související články

Mr. Olympia 2013 – setkání závodníků
Semifinále Mr. Olympia – Kai a Phil v bitvě o sošku Sandowa
Výsledky Ms., Fitness a Bikini Olympia 2013
Mr. Olympia 2013 – Phil Heath obhájil pozici šampiona
Řekli po finále – rozhovory s nejlepšími z Olympia víkendu
 
Přidej na Facebook Přidej na Linkuj Přidej na Vybrali.sme Přidej na Jagg

Verze pro tisk