Semifinále Mr. Olympia – Kai a Phil v bitvě o sošku Sandowa

Semifinále Mr. Olympia – Kai a Phil v bitvě o sošku Sandowa

Dennis Wolf v těsném závěsu, Jay Cutler ztrácí na TOP 3

Soutěže | 29.09.2013 | Michal Rudzinskyj

Připravil: Karel Šedivý
Použité stránky: bodybuilding.com

 


Páteční večer Olympia víkendu se pro všechny příznivce kulturistiky nesl kromě dalších kategorií především na vlně očekávání toho, jak dopadne letošní klání Mr. Olympia. Ochutnávku v podobě toho, jak by vše mohlo dopadnout při sobotním finále, nabídl zatím semifinálový rozstřel a bylo rozhodně na co se dívat. Kromě skvělých forem celé řady borců se na pódiu tentokrát sešli hned tři vítězové Mr. Olympia a to čtyřnásobný držitel sošky Sandowa Jay Cutler, vítěz z roku 2008 Dexter Jackson a úřadující šampion Phil Heath se dvěma Tituly. Soutěží se také neslo několik očekávání, které do celé události vnesly potřebné napětí. Očekával se především návrat Jay Cutlera, dále tu byl Mamdouh Elssbiay alias Big Ramy, který se konečně postavil do jedné linie společně s nejlepšími profíky a řada fanoušků sledovala i Victora Martineze a jeho cestu zpět k Olympijské elitě.

Již nyní můžeme prozradit, že složení první pětky budou zřejmě zdobit jména Phil Heath, Kai Greene, Dennis Wolf, Shawn Rhoden a Dexter Jackson. Po prezentaci posledního z dvaceti soutěžících, kterým byl Phil Heath, a po vzájemných soubojích na pódiu, začaly představy o možném vítězi Mr. Olympia rázem nabývat na konkrétnosti. Úřadující šampion opět nabídl k vidění 3D efekt, který jej tolik proslavil, ostře zpracované a roztřepené svaly spodní části zad a celkově se zdál i větší a s plnějšími svaly než loni. Kai Greene se při pózingu zprvu jevil nevýrazně, možná za to mohla nepatrná retence vody v podkoží, ale netrvalo dlouho a jeho forma jakoby ožila, přičemž podtrhla fantastické a dobře přichystané objemy. Dennis Wolf se prezentoval úzkým pasem, pěkně separovanými stehny a bravurně zpracovanými zády, která odolávala i věčným kritikám týkajícím se jejich dolní části. Shawn Rhoden exceloval úzkým pasem, oproti loňsku pak plnějšími a většími svaly, jejichž kvalita s nárůstem objemu rozhodně neutrpěla. Dexter Jackson zaujal plnými a skvěle řezanými svaly a navázal tak na loňské soutěžní triumfy, ve kterých se představil s více než solidní formou.

Velice záhy tak bylo zřejmé, že Jay Cutler se alespoň pro letošní rok s nejvyšší pravděpodobností bude muset spokojit se stávajícím počtem triumfů. To v okamžiku, kdy se dostal až do druhého vyvolávání, do kterého společně s ním nastoupili Roelly Winklaar, Lionel Beyeke, Mamdouh Elssbiay a Dexter Jackson. Big Ramy tak sice nepotvrdil zvěsti o možném průlomu do TOP 3, nicméně předvedl nejen obrovskou hmotu, ale i velice ucházející vyrýsování.

Až do třetího vyvolávání se pak dostali Victor Martinez (kvalitně zpracované objemy, které však nedosahují úrovně z předcházejících let), Cedric McMillan (solidně zpracovaná forma), Branch Warren (úzký pas, plné, ale ne tolik výrazné svaly), Evan Centopani (loni nabídl ostřejší formu) a Steve Kuclo (nepříliš dotažená forma).

Těšte se již nyní na finále nejprestižnější profesionální kulturistické soutěže na světě, kterou již za několik hodin bude v přímém přenosu vysílat z Las Vegas internetový server bodybuilding.com a ze které vzejde nový šampion Mr. Olympia pro rok 2013.

 

 
 
Přidej na Facebook Přidej na Linkuj Přidej na Vybrali.sme Přidej na Jagg

Verze pro tisk