Nordic Pro a Valenti Gold Cup – výsledky

Nordic Pro a Valenti Gold Cup – výsledky

Natália Révajová Lenártová na třetí příčce

Soutěže | 02.09.2013 | Michal Rudzinskyj

Připravil: Karel Šedivý
Použité stránky: rxmuscle.com, IFBBPRO.com 


Poslední prázdninový víkend se nesl ve znamení dvou profesionálních soutěží pořádaných jak na starém kontinentě, tak i tradičně v zámoří. Ve finském Lahti si to v rámci Nordic Pro rozdali profesionálové v otevřené mužské kategorii, ke kterým se přidružily startující z kategorií Figure a Bikini. Za velkou louží pak v Sarasotě na Floridě na Valenti Gold Cup změřili svoje síly zástupci kategorií Man’s Physique a shodně jako v Lahti i Figure a Bikini.

O velké překvapení se na Nordic Pro v otevřené divizi postaral Baitollah Abbaspour. Ačkoliv jej řada zúčastněných komentátorů viděla na druhém či třetím místě, obsadil nakonec nefavorizovaný závodník první příčku. I když nebyl špatně připraven, přeci jen měl podle řady názorů místo něj skončit druhý Lionel Beyeke, jehož forma od spolupráce s Dennisem Jamesem neustále graduje. Uvidíme, jak si pod jeho dohledem povede na letošní soutěži Mr. Olympia, pro kterou disponuje potřebnými objemy, tvary i celkovou formou na to, aby ve startovním poli nezapadl. Třetí skončil Aliaksei Shabunia, jehož letošní rok v roli profesionála zdobí ještě deváté místo na PBW Championships a osmá příčka z Dallas Supershow. Čtvrtým místem rozhodně neudělal ostudu při svém profi debutu ruský závodník Alexey Lesukov, který by do budoucna při setrvalém výkonnostním růstu mohl představovat vážnou hrozbu pro svoje soupeře. Jeho dominantou je zejména kvalitně zpracovaná svalová hmota, jejímž nedostatkem jeho postava rozhodně netrpí. Pátou pozici zabral Emiliano Dell'uomo, který podobně jako Lesukov okusil ve svojí premiéře příchuť profesionálních soubojů.

Pro všechny fanoušky české a slovenské kulturistiky je pak jistě velmi příjemnou zprávou umístění slovenské závodnice Natálie Révajové Lenártové, která na Nordic Pro ve čtrnáctičlenném startovním poli v kategorii Figure vybojovala doposud nejcennější profesionální umístění ve svojí kariéře v podobě skvělého třetího místa.

Níže najdete umístění v TOP 5 pro obě soutěže

Nordic Pro - kulturistika open

1. Baitollah Abbaspour 
2. Lionel Beyeke 
3. Aliaksei Shabunia 
4. Alexey Lesukov 
5. Emiliano Dell'uomo

Nordic Pro – kategorie Figure

1. Kati Alander 
2. Ekaterina Gamagina
3. Natália Révajová Lenártová
4. Maria Sanchez
5. Giada Simari

Nordic Pro – kategorie Bikini

1. Anna Virmajoki
2. Michelle Brannan
3. Tawna Eubanks
4. Jessica Renee
5. Lacey Deluca Lieto

Valenti Gold Cup – kategorie Man’s Physique

1. Jeff Seid
2. William Sullivan
3. Stephen Mass
4. Jason Poston
5. Julian Jean

Valenti Gold Cup – kategorie Figure

1. Erin Stern
2. Kamla Macko
3. Candice John
4. Kimberly Sheppard
5. Agnese Russo

Valenti Gold Cup – kategorie Bikini

1. Noemi Olah
2. Brittany Tacy
3. Gigi Amurao
4. Stephanie Mahone 
5. Sarah LeBlanc

 
 
Přidej na Facebook Přidej na Linkuj Přidej na Vybrali.sme Přidej na Jagg

Verze pro tisk